M jak Mrówka

Kategoria - Urządzanie

Praktyczne baterie kuchenne

Praktyczne baterie kuchenne

Jeszcze tak niedawno – pamiętam – zadaniem baterii było wyłącznie zapewnienie dostępu do wody. Dzisiaj oczywiście to też jest priorytet, jednak dużą wagę przywiązuje się również do funkcjonalności i designu armatury kuchennej. No właśnie, jaka bateria kuchenna spełni nasze oczekiwania? Co oferuje rynek?

Wiosenne kwiaty w domowych dekoracjach

Wiosenne kwiaty w domowych dekoracjach

Kalendarzowa wiosna przychodzi do nas z końcem marca. Czas zimy, szarości za oknem, braku słońca dłuży się niemiłosiernie. Dlatego warto zaprosić wiosnę nieco wcześniej do naszych wnętrz – niech rozkwitnie w postaci kolorowych, pełnych świeżości i soczystości kwiatów. Moje ulubione to…

Upcykling, czyli sztuka w zużytych rzeczach

Upcykling, czyli sztuka w zużytych rzeczach

To co stare, zniszczone, zużyte łatwo trafia na śmietnik. Nasze konsumpcyjne przyzwyczajenia beztrosko pozwalają na szybką wymianę jednej rzeczy na drugą. Kup, wyrzuć, kup następne to idea, z którą coraz częściej konfrontują nas ekolodzy uświadamiając, jak wielką ilość śmieci produkujemy i jak ogromne stanowi to zagrożenie dla środowiska...

Nowoczesna łazienka – mieszaj i łącz

Nowoczesna łazienka – mieszaj i łącz

W łazienkowej modzie przyszedł czas na różnorodność. Coraz częściej łączymy w jednej łazience płytki z różnych kolekcji, a nierzadko też różne materiały. Jak zestawić ze sobą różne wzory, kolory oraz faktury płytek ceramicznych i innych okładzin, by kompozycja była spójna?

Wnętrze opanowane przez rośliny

Wnętrze opanowane przez rośliny

Rośliny można dzisiaj wprowadzać do wnętrz na wiele sposobów – mogą jak dawniej wypełniać parapety, ale też swobodnie stać w olbrzymich donicach na podłodze, zwisać z sufitu, piąć się po ściankach. Czy powinniśmy im jednak pozwolić na ekspansję bez ograniczeń?