M jak Mrówka

Kategoria - Eksploatacja

Jak przechowywać farby

Jak przechowywać farby

Po pomalowaniu mieszkania, bardzo często zostaje nam farba. Szkoda ją wyrzucać, bo przecież może nam się przydać raz jeszcze, a już na pewno będzie niezbędna do wykonania poprawek. To jest bardzo słuszne założenie. Jednak abyśmy mogli farbę wykorzystać ponownie, musimy ją odpowiednio przechowywać.

Blender ręczny – pomocnik kuchenny

Blender ręczny – pomocnik kuchenny

Blender to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej kuchni – dzięki niemu rozdrobnimy, zmiksujemy czy wymieszamy jedzenie. Niezaprzeczalnymi zaletami blendera ręcznego są niewielkie rozmiary oraz niewielki ciężar. Wyposażony w różne końcówki może zastąpić wiele urządzeń.

Płyn do spryskiwaczy

Płyn do spryskiwaczy

Kupując płyn do spryskiwaczy, zawsze wybierałam ten, który akurat był w promocji. Jednak koleżanka, która od niedawna jest właścicielką warsztatu samochodowego zwróciła mi uwagę, że nieodpowiednio dobrany wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także tempo zużycia wycieraczek. Jaki więc wybrać?

Praktyczna waga kuchenna

Praktyczna waga kuchenna

Gotowanie sprawia mi coraz większą przyjemność i o ile odmierzenie potrzebnej ilości płynów nie sprawia mi problemu (przecież kubek to ok. 250 ml), to odważenie składników jest kłopotliwe. Postanowiłam więc kupić wagę kuchenną.

Wakacyjne podróże z workiem

Wakacyjne podróże z workiem

Okazuje się, że prosty worek – czyli materiałowa sakwa ściągana dwiema tasiemkami, to niezwykle przydatne, ale też ostatnio modne rozwiązanie na pakowanie i przenoszenie drobiazgów. Worek sprawdza się nie tylko w walizce jako torba na kosmetyki czy buty, jest także świetną, przede wszystkim lekką, alternatywą dla plecaka.

Suszarki balkonowe i ogrodowe

Suszarki balkonowe i ogrodowe

Ciepłe dni sprzyjają suszeniu prania na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Ubrania potem pachną świeżym powietrzem, a ponadto szybciej schną. Oczywiście możemy tak jak nasze mamy czy babcie porozciągać sznurki, ale o wiele estetyczniej wygląda bielizna rozwieszona na suszarce. Ponadto zajmuje ona o wiele mniej miejsca.