M jak Mrówka

Gdzie powiesić zegar

Gdzie powiesić zegar

Zegar ścienny powinien znaleźć się w każdym mieszkaniu. I to nie jeden. Oprócz funkcji praktycznej – wskazuje nam godzinę – to również świetna dekoracja dopełniająca aranżację wnętrza. Oczywiście pod warunkiem, że będzie dobrany do stylu pomieszczenia i powieszony w odpowiednim miejscu.

Zegar pozwala szybko sprawdzić godzinę – nie musimy sięgać po telefon komórkowy czy włączać komputera. Powinien więc tak naprawdę znaleźć się w każdym pomieszczeniu. Zawsze należy umieścić go tak, aby był łatwo widoczny. Wybierzmy taki model, który będzie atrakcyjnym dodatkiem i przemyślanym uzupełnieniem wnętrza.

Gdzie powiesić zegar

Zegar na pewno powinien znaleźć się w kuchni i jadalni, ponieważ to w tych pomieszczeniach spędzamy rano najwięcej czasu przed wyjściem do pracy czy szkoły. Ponadto zegar w kuchni przyda się do odmierzenia czasu gotowania potraw. Niektóre mają nawet wbudowany minutnik, który poinformuje nas kiedy nadejdzie pora np. wyłączenia piekarnika czy upłynie czas przygotowania jajek na miękko. Porannego spóźnienia, a także na spotkanie czy pociąg unikniemy, gdy umieścimy zegar w przedpokoju oraz łazience. W toalecie przyda się również np. do odliczenia czasu do zmycia maseczki z twarzy, relaksującej kąpieli w wannie, a atrakcyjny model umieszczony w strefie wejścia już od progu zachwyci gości. Zegar przyda się także w salonie, pokoju dziecka i sypialni. Oprócz odmierzania czasu, przejmuje w nich dawną funkcję wiszących na ścianie obrazów. Pamiętajmy, zegar w salonie musi robić wrażenie! Do pokoju dziecka możemy wybrać taki, który podkreśli zainteresowania naszej pociechy. Natomiast w sypialni powieśmy model z ultra cichym mechanizmem, aby nie zakłócał nam snu.

W dobrym miejscu

Zegar powinien być umieszczony w takim miejscu, aby był widoczny z każdego zakątka pomieszczenia. Zazwyczaj umieszcza się go w centralnym punkcie, np. na przeciwko drzwi wejściowych, nad biurkiem, telewizorem czy sofą. Wybierzmy takie miejsce, aby odwiedzający nas goście, nie musieli szukać go wzrokiem po pokoju, pragnąc sprawdzić godzinę. Aby go wyeksponować, z uwagą powinniśmy dobrać wysokość, na jakiej ma być powieszony. Oczywiście zależy ona od powierzchni ścian w mieszkaniu. Zazwyczaj dekoratorzy wnętrz zalecają, aby zegar powiesić na wysokości wzroku, czyli ok. 150 cm. Jeśli takie rozwiązanie jest niemożliwe, to umieśćmy go na takiej wysokości, aby sprawdzając godzinę, nie zadzierać głowy.

autor tekstu: Asia
zdjęcie tytułowe: pixabay.com

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *