M jak Mrówka

Kategoria - Ogród

Poinsecja – jak ją pielęgnować

Poinsecja - jak ją pielęgnować

Będąc na zakupach, nie oparłam się i kupiłam poinsecję. Tak, wiem, do świąt jeszcze trochę czasu, ale chciałam jakoś poprawić sobie humor, ponieważ krótkie i zimne dni nie nastrajają pozytywnie, ponadto trwająca pandemia i izolacja jest już nie do zniesienia, mimo dzisiejszych w miarę optymistycznych informacji.

Przetwory z jabłek na zimę

Przetwory z jabłek na zimę

Sezon na jabłka w pełni, dlatego jedzmy co najmniej dwa dziennie – rano dla zdrowia, wieczorem dla urody. I chociaż najzdrowsze są nieprzetworzone, to świetnie smakują także w postaci dżemów, musów czy soków. Oczywiście najlepsze są te zrobione samodzielnie. Będziemy mogli po nie sięgać przez cały sezon, jeśli jeszcze teraz wykonamy przetwory z...

Jesienne wykopywanie cebul, bulw i kłączy

Jesienne wykopywanie cebul, bulw i kłączy

Przed nadejściem mrozów trzeba wydobyć spod ziemi cebule, kłącza i bulwy niektórych egzotycznych, a wrażliwych na mróz roślin. Nie wyobrażam sobie, żeby w ogrodzie zabrakło mieczyków, begonii bulwiastych oraz dalii, które właśnie kwitną. Bez nich nie da się w pełni docenić uroków jesieni.

Modny szary ogród

Ogród w modnych szarościach

Szary to kolor, który gwarantuje ponadczasową aranżację domu czy mieszkania – nie tylko doskonale sprawdza się we wnętrzach, ale też w plenerze. Elementy małej architektury czy dodatki w tym kolorze świetnie komponują się z zielenią oraz każdą inną barwą roślin. Poza tym szary ogród jest bardzo trendy!

Rabaty żwirowe w przydomowych ogrodach

Rabata żwirowa w przydomowym ogrodzie

Rabaty żwirowe stanowią bardzo efektowny element aranżacji ogrodu. Żwir i naturalne kamienie doskonale sprawdzają się jako motyw dekoracyjny zarówno w ogrodach nowoczesnych, industrialnych, jak i naturalistycznych, wykorzystujących zastane fragmenty oraz ukształtowanie terenu.