Półki w ogrodzie

Regały i różnorodne półki doskonale sprawdzą się również w ogrodzie, na tarasie i balkonie. Mogą nam posłużyć w wielu rolach.

Gdy nasz ogród jest niewielki lub możemy go zorganizować jedynie na tarasie czy balkonie, warto pomyśleć o zaaranżowaniu w nim dodatkowych „rabat”. Tej roli sprostają różnorodne meble, choćby takie jak półki czy regały. Warto sięgnąć po akcesoria stare, lekko podniszczone, które pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat ogrodu – nieco tajemniczy i nostalgiczny.

Półki w ogrodzie Półki w ogrodzie

Półki i regały

Do zaaranżowania kwietnika można użyć różnego rodzaju regały z otwartymi półkami. Ich konstrukcja jest bardzo stabilna i przystosowana do obciążeń, które sprostają donicom z kwiatami. W tej roli doskonale sprawdzą się stare drewniane meble, które wyróżniają się solidnością wykonania. Po koniecznym liftingu mogącym obejmować zdarcie starej powłoki i naniesienie nowej będą gotowe do wykorzystania w nowej roli. Warto też sięgnąć po lekkie konstrukcje metalowe typowe dla lat 60. i 70. XX w., których atrakcyjność doceniamy coraz bardziej.

Półki w ogrodzie Półki w ogrodzie

Schodki w roli kwietnika

Stare drewniane schodki, które od wielu lat zastąpiły nowoczesne aluminiowe drabiny z powodzeniem wpiszą się w funkcję stojaka na letnie kwiaty. Układ stopni sprawia, że można na nich doskonale budować kompozycje złożone z roślin o różnej wysokości i pokroju. Wyeksponujemy na nich zarówno niskie bratki, stokrotki, szafirki czy też aksamitki jak i wyższe pelargonie lub begonie, a nawet ostróżki. Tego typu konstrukcja doskonale posłuży także do ukazania urody roślin kaskadowych.

Ania W.

1 komentarz

  1. Ewa GreOch

    Półki w ogrodzie – eleganckie i dodające charakteru :) mi się to podoba :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nie wiesz jak wykonać, jak wybrać? Planujesz remont? Przydatne porady znajdziesz na blogu M jak Mrówka
© 2015 Grupa PSB Handel S.A.

SERWIS M JAK MRÓWKA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES, KTÓRE UŁATWIAJĄ CI PRZEGLĄDANIE ZASOBÓW SERWISU. KORZYSTAJĄC Z serwisu M jak Mrówka WYRAŻASZ AUTOMATYCZNIE ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES.