M jak Mrówka

Półki w ogrodzie

Półki w ogrodzie

Regały i różnorodne półki doskonale sprawdzą się również w ogrodzie, na tarasie i balkonie. Mogą nam posłużyć w wielu rolach.

Gdy nasz ogród jest niewielki lub możemy go zorganizować jedynie na tarasie czy balkonie, warto pomyśleć o zaaranżowaniu w nim dodatkowych „rabat”. Tej roli sprostają różnorodne meble, choćby takie jak półki czy regały. Warto sięgnąć po akcesoria stare, lekko podniszczone, które pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat ogrodu – nieco tajemniczy i nostalgiczny.

Półki w ogrodzie Półki w ogrodzie

Półki i regały

Do zaaranżowania kwietnika można użyć różnego rodzaju regały z otwartymi półkami. Ich konstrukcja jest bardzo stabilna i przystosowana do obciążeń, które sprostają donicom z kwiatami. W tej roli doskonale sprawdzą się stare drewniane meble, które wyróżniają się solidnością wykonania. Po koniecznym liftingu mogącym obejmować zdarcie starej powłoki i naniesienie nowej będą gotowe do wykorzystania w nowej roli. Warto też sięgnąć po lekkie konstrukcje metalowe typowe dla lat 60. i 70. XX w., których atrakcyjność doceniamy coraz bardziej.

Półki w ogrodzie Półki w ogrodzie

Schodki w roli kwietnika

Stare drewniane schodki, które od wielu lat zastąpiły nowoczesne aluminiowe drabiny z powodzeniem wpiszą się w funkcję stojaka na letnie kwiaty. Układ stopni sprawia, że można na nich doskonale budować kompozycje złożone z roślin o różnej wysokości i pokroju. Wyeksponujemy na nich zarówno niskie bratki, stokrotki, szafirki czy też aksamitki jak i wyższe pelargonie lub begonie, a nawet ostróżki. Tego typu konstrukcja doskonale posłuży także do ukazania urody roślin kaskadowych.

Ania W.

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

1 komentarzSkomentuj

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *