M jak Mrówka

Wiertarka udarowa GRAPHITE – musisz to mieć!

Wiertarka należy do najpopularniejszych urządzeń wykorzystywanych do wykonywania otworów. Warto wybrać taką, która będzie funkcjonalna i uniwersalna. Te warunki spełnia wiertarka udarowa GRAPHITE 58G725 o mocy 550 W.

Wiertarka to elektronarzędzie przydatne w każdym gospodarstwie domowym. W moim domu najczęściej sięgamy po nią, by wywiercić niewielkie otwory niezbędne do zawieszenia półek, luster czy karniszy. Jednak ostatnio mój mąż odkrył w sobie duszę majsterkowicza, dlatego też na jego urodziny postanowiłam zrobić mu prezent w postaci nowej wiertarki.

Uniwersalna udarowa

Większość dostępnych wiertarek to modele udarowe, co oznacza, że wiertło obraca się wokół swojej podłużnej osi oraz wykonuje ruchy do przodu i do tyłu. Udar pozwala wiercić w materiałach twardych, a po jego wyłączeniu także w miękkich. Mój wybór to jednobiegowa wiertarka udarowa firmy GRAPHITE, wyróżnia się ona parametrami, udogodnieniami i wyposażeniem, które wykorzystamy w różnych pracach.

Wiertarka udarowa GRAPHITE – musisz to mieć!Wiertarka udarowa GRAPHITE – musisz to mieć! 

Wysokie parametry

Zanim sięgnęłam na sklepową półkę po wiertarkę, prześledziłam, jakie jej parametry mają znaczenie dla takiego użytkownika jak mój mąż. Bardzo ważną cechą jest jej moc podawana w watach. To od niej zależy między innymi jakiej wielkości otwory będziemy mogli wiercić. Elektronarzędzia dobrej jakości powinny mieć moc powyżej 500 W. Warunek ten spełnia wiertarka udarowa GRAPHITE 58G725 o mocy 550 W. Jej użycie po przełączeniu na tryb wiercenia udarowego umożliwia sprawne wywiercenie otworów w cegle czy betonie o średnicy do 13 mm, ale to nie koniec jej zalet. Ten model po wyłączeniu udaru doskonale poradzi sobie z materiałami, takimi jak drewno, tworzywa sztuczne, metal czy ceramika. Można w nich wykonać otwory np. o średnicy do 10 mm (metal), a w drewnie nawet do 25 mm. Przy wyborze tego sprzętu znaczenie ma też liczba obrotów na minutę. Wiertarka GRAPHITE 58G725 podczas wiercenia osiąga do 3000 obrotów na minutę, a po włączeniu udaru częstotliwość uderzeń dochodzi do 48000 w ciągu minuty. Elektronarzędzie ma także możliwość obrotu głowicy w prawo i lewo, co znacznie zwiększa komfort pracy.

Wygodne użytkowanie

Kupując wiertarkę, zwróćmy też uwagę na jakość użytkowania. Wiertarkę firmy GRAPHITE wyróżnia ergonomiczna konstrukcja. Ogumowana rękojeść główna podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy. Jej zaletą jest również dodatkowa rękojeść boczna, która zwiększa precyzję wiercenia i umożliwia większy nacisk. Dzięki niewielkiej wadze urządzenia, która wynosi 1,8 kg, nie zmęczy nas także praca przez dłuższy czas. Długi przewód zasilający ułatwi wykonanie otworów w trudno dostępnych miejscach. Zaletą, którą docenił mój mąż jest także ulokowany w dodatkowej rękojeści schowek na wiertła. Przechowywanie i transport wiertarki są komfortowe za sprawą praktycznej i bardzo poręcznej walizki.

Ania W.

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *