M jak Mrówka

Zielone ozdoby świąteczne nie tylko na choinkę

Zielone ozdoby świąteczne nie tylko na choinkę

Ozdoby choinkowe również podlegają modzie. Kolor zielony to jeden z wiodących w aranżacjach Bożego Narodzenia, których podstawą jest naturalna barwa bożonarodzeniowego drzewka. A może by tak w tym sezonie połączyć zielone z zielonym? Rozmaitość odcieni koloru zielonego sprawia, że nie musimy się obawiać, że modne dekoracje choinkowe w tym kolorze zleją nam się tłem zielonej choinki.

W każdym sezonie świątecznym uzupełniam zasoby choinkowych dekoracji, dzięki czemu nasza choinka z każdym rokiem „obrasta” coraz to nowymi ozdobami. Do corocznych aranżacji zwykle wybieramy z rodziną najładniejsze bombki, czasami jednak decydujemy się na te w jednym określonym stylu lub kolorze. Z kolorem zielonego igliwia świerków, jodeł i sosen łączy się praktycznie każda barwa – klasyka połączeń to duety z czerwienią, bielą, złotym i srebrnym, ale historia bożonarodzeniowego designu zna również kompozycje z brązem, granatem, różem czy różnymi odmianami żółcieni. W tym roku postawiłam na zieleń, chcąc zamknąć w ten sposób rok, na początku którego to właśnie zieleń ogłoszono Kolorem Roku. Na razie choinka nie jest jeszcze ubrana, ale już teraz chciałam podzielić się swoimi nabytkami i pomysłami na aranżacje. Zgromadzenie dekoracji w odcieniach zieleni nie jest trudne, wystarczy sięgnąć po ofertę gotowych zestawów, np. bombek utrzymanych w różnych tonacjach tego koloru. Zobaczcie, co upolowałam na tegorocznym rynku.

Zielone ozdoby świąteczne nie tylko na choinkę Zielone ozdoby świąteczne nie tylko na choinkę

Zielone ozdoby świąteczne nie tylko na choinkę Zielone ozdoby świąteczne nie tylko na choinkę

Modne dekoracje choinkowe w odcieniu szmaragdowym

Już sama nazwa tego odcienia zieleni wprowadza nas w świat szyku i elegancji – nic dziwnego, nazwa koloru szmaragdowego zapożyczona jest od drogocennych kamieni występujących w tym właśnie kolorze. Efekt szmaragdu dość łatwo jest przenieść w świat choinkowych dekoracji. Jego istotą bowiem jest nie tylko głęboka, wpadająca w błękit zieleń, ale też naturalny, właściwy szlachetnym kamieniom o przezroczystej strukturze blask. W choinkowych dekoracjach łatwo można go uzyskać, stosując bombki o powierzchni gładkiej, ale błyszczącej lub brokatowej – w światełkach choinkowych powstaje wówczas efekt zbliżony do mieniącego się w blasku prawdziwego szmaragdu. Ozdoby choinkowe w kolorze szmaragdowym wpisują się w jeden z trendów propagujących łączenie w choinkowych ozdobach ciemnych barw: szmaragdowego, rubinowego, kobaltowego – to jeden z wiodących trendów w choinkowych dekoracjach tego roku.

Ozdoby w tych kolorach znalazłam w starych zasobach – po połączeniu ich z nowymi nabytkami w kolorze szmaragdowym moja choinka będzie najbardziej trendy.

Zielone ozdoby świąteczne nie tylko na choinkę Zielone ozdoby świąteczne nie tylko na choinkę

Ozdoby choinkowe w kolorach butelkowych i miętowych

Podczas corocznych poszukiwań nowości dekoracyjnych na choinkę, zawsze szukałam ozdób, które można byłoby wykorzystać nie tylko podczas Świąt Bożego Narodzenia, ale które doskonale sprawdziłyby również poza okresem Bożego Narodzenia. W tym wypadku również trafiłam na zielone! Odcienie zieleni w kolorze miętowym i butelkowym najbardziej naturalnie wyglądają zastosowane w materiałach przezroczystych: szkle, plastiku czy folii. Od jakiegoś czasu wykonane z nich dekoracje wiodą prym w modzie wnętrzarskiej – na topie są naczynia stołowe i dekoracyjne, rozmaite szklane zawieszki w kolorze ciemnozielonych butelek od piwa (kolor butelkowy) lub jasnym kolorze seledynowym, typowym z kolei dla butelek z jasnozielonego szkła. Moda ta przeniknęła również do sektora ozdób bożonarodzeniowych. Przezroczyste zielone kule, szyszki, dzwonki i sople znajdziemy niemal na każdym stoisku ze świątecznymi ozdobami. Zupełnie gładkie, pozbawione takich motywów jak śnieżynki czy listki gwiazdy betlejemskiej lub ostrokrzewu dekoracje te wpisują się doskonale w trend uniwersalnych ozdób nadających się do wykorzystania np. jako zawieszki w oknie o każdej porze roku, a latem i wiosną – na balkonie, tarasie czy też powieszone na drzewkach lub krzewach. W ten sposób optymalizujemy również swoje wydatki – ozdoby mające swoje pięć minut w tym okresie nie muszą na cały rok trafiać do strychowych pudełek, ale z powodzeniem mogą zdobić nasz dom i ogród przez cały rok.

Hania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *