M jak Mrówka

Bezpieczny dom na święta – montaż systemu alarmowego od ręki

Bezpieczny dom na święta – montaż systemu alarmowego od ręki

Planujesz świąteczny wyjazd i obawiasz się pozostawić dom bez nadzoru na dłużej? To ostatni dzwonek, aby zdecydować się na montaż systemu alarmowego. Może się on odbyć bez konieczności przeprowadzania remontu, który przed samymi świętami mógłby być jedynie źródłem wielu niedogodności. Jeśli chcesz wykonać instalację alarmową szybko i sprawnie, możesz zdecydować się na bezprzewodowy system alarmowy.

Bezpieczny dom na święta – montaż systemu alarmowego od rękiZwykle montaż systemu alarmowego wymaga ułożenia przewodów zasilających m.in. montowane na ścianach czujki. W gotowym domu wiązałoby się to z kuciem i późniejszym szpachlowaniem ścian w celu ukrycia przewodów. Taki scenariusz, gdy w domu natłok świątecznych obowiązków, raczej nie wchodzi grę. Nie oznacza to jednak, że twój dom nie może zostać wyposażony w profesjonalny system alarmowy.

Bezprzewodowy system alarmowy – co warto o nim wiedzieć

Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest montaż systemu bezprzewodowego. Ponieważ wchodzące w jego skład poszczególne urządzenia łączą się między sobą drogą radiową, nie wymagają układania okablowania. Montaż instalacji alarmowej w zamieszkałym, kompletnie umeblowanym domu nie stanowi więc problemu. Wybrane czujki wystarczy zawiesić na ścianach w odpowiednich miejscach. Takie rozwiązanie to spora oszczędność czasu i kosztów.
Może się wydawać, że system alarmowy działający drogą radiową jest mniej skuteczny od tradycyjnego, w którym urządzenia są połączone w system przewodami elektrycznymi. Nic bardziej mylnego, pod warunkiem oczywiście, że zdecydujemy się na montaż systemu dobrego producenta. Nowoczesne systemy alarmowe są dobrze zabezpieczone przed próbą zakłócenia sygnałów radiowych. Czujki wyposażone są też w ochronę antysabotażową. Zareagują więc na próbę otwarcia czy oderwania od ściany.

Czujki alarmowe zasilane są bateriami, jednak nie ma obaw, że któraś z nich przestanie nagle działać, ponieważ bateria wyczerpała się. Dzięki opcji autodiagnostyki użytkownik systemu bezprzewodowego jest informowany z odpowiednim wyprzedzeniem o konieczności wymiany baterii w danym urządzeniu. Poza tym, dobrej jakości urządzania zasilane są bateriami litowymi, których żywotność dochodzi nawet do dwóch lat.

Bezpieczny dom na święta – montaż systemu alarmowego od rękiBezpieczna posesja, bezpieczny dom

Bezprzewodowy system alarmowy może zapewniać wysoki poziom ochrony mienia już od posesji. Dzięki odpowiednim urządzeniom, takim jak bariery podczerwieni, alarm może zostać uruchomiony, gdy tylko intruz podejmie próbę sforsowania ogrodzenia posesji. Bezprzewodowy system alarmowy może też skutecznie zabezpieczyć podejście do drzwi lub okien. W ten sposób alarm uruchomi się, zanim włamywacz zdąży wyrządzić jakiekolwiek szkody materialne – wybić szyby w oknie czy wyważyć drzwi.

System alarmowy może też symulować obecność domowników, uruchamiając automatycznie na dany okres czasowy oświetlenie w wybranych pomieszczeniach. To dobre rozwiązanie, gdy planujemy dłuższy wyjazd świąteczny. Dzięki niemu obserwujący dom intruz może się skutecznie zniechęcić zanim przejdzie do działania.

Elastyczna instalacja alarmowa

Bezprzewodowy system alarmowym można łatwo rozbudowywać w dowolnym momencie. Wystarczy włączyć nowy osprzęt do systemu – bez kabli, kucia i bałaganu. To dobre rozwiązanie zwłaszcza przed świętami. Aby ograniczyć wydatki z domowego budżetu w gorącym przedświątecznym okresie, w pierwszej kolejności możemy zdecydować się na montaż systemu zapewniającego podstawowy zakres ochrony, czyli zamontować jednie niezbędne czujki. W późniejszym terminie po świętach, gdy np. domowy budżet się już unormuje, możemy poszerzyć działanie alarmu np. o pokoje na piętrze domu czy dodatkowe czujki zapewniające nie tylko ochronę przed intruzami, ale również czujki zalania czy czujki gazu.

Beata

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *