M jak Mrówka

Wakacyjne podróże z workiem

Wakacyjne podróże z workiem

Okazuje się, że prosty worek – czyli materiałowa sakwa ściągana dwiema tasiemkami, to niezwykle przydatne, ale też ostatnio modne rozwiązanie na pakowanie i przenoszenie drobiazgów. Worek sprawdza się nie tylko w walizce jako torba na kosmetyki czy buty, jest także świetną, przede wszystkim lekką, alternatywą dla plecaka.

Od pewnego czasu przyglądam się młodzieży, która zamiast plecaków i toreb nosi lekkie, proste worki na plecach. Z pozoru przypominające te zwyczajne drelichowe z przeznaczeniem na szkolne buty, okazują się szczytem ostatniej mody i prezentowane są w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach.

Wakacyjne podróże z workiem

W roli plecaka na drobiazgi

Lekki, poręczny, niezabierający dużo miejsca worek świetnie spełnia swoje zadanie jako akcesorium do spakowania portfela, kluczy, chusteczek higienicznych, drobnych kosmetyków etc. Kiedy więc wybieramy się w podróż, warto zaopatrzyć się w taki worek-plecak. Zwykle walizkę lub duży plecak pozostawiamy w miejscu noclegowym, a na zwiedzanie miasta, plażę czy spacer zabieramy tylko niezbędne przedmioty (dokumenty, pieniądze, akcesoria higieniczne) – lekki worek na ramiona, spełniający rolę niewielkiego plecaka zapewni, że wszystkie niezbędne przedmioty będziemy mieć pod ręką i jednocześnie unikniemy trudu dźwigania i nadmiernego nagrzewania się pleców.

Dostępne na rynku worki wykonane są z różnych materiałów i często dedykowane do rozmaitych celów. Znajdziemy te wykonane z materiałów nieprzemakalnych – doskonałe na deszcz, ale również do transportu wilgotnych przedmiotów, jak np. ręcznik kąpielowy, klapki i kostium na basen.

Bardzo atrakcyjne i kolorowe są wszelkie worki dedykowane małym dzieciom, wygodne do pakowania artykułów szkolnych np. na zajęcia „lato w mieście”.

Moją uwagę przykuły worki z ciekawymi nadrukami z neonowych materiałów lub z odblaskowymi wstawkami, które szczególnie mają zastosowanie wieczorem i poprawiają bezpieczeństwo – widoczność, młodzieży na drodze.

Worki do walizki

Całą grupę worków podróżnych stanowią te przeznaczone na drobne akcesoria, ułatwiające pakowanie i transport w walizce lub torbie podróżnej. Zapewniają porządek, chronią przed zabrudzeniem i uszkodzeniem mechanicznym. Nie zabierają dużo miejsca, niewiele ważą i dobrze przylegają do zawartości. Worki polecane do pakowania akcesoriów podróżnych są wykonane zwykle z lekkiej siateczki lub delikatnej, półprzezroczystej włókniny zapewniającej oddychanie, a także możliwość podglądu tego, co spakowaliśmy do worka. Zaletą worków podróżnych jest zwykle izolacja przed wilgocią oraz przed wydostawaniem się zapachu. Doskonale więc nadają się do przechowania brudnej bielizny.

Bardzo wygodne w podróży są wszelkie rodzaje worków oferowanych z myślą o transporcie obuwia – sprawdzają się zarówno gdy przewozimy eleganckie buty wizytowe, które szczególnie chcemy uchronić przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem mechanicznym, jak również przy transporcie butów brudnych czy wilgotnych albo obuwia roboczego, które mogłyby zanieczyścić inne ubrania w walizce.

autor: Dominika
zdjęcia: Arco, Dajar, fotolia.com

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *