M jak Mrówka

Ulubiony motyw – zabawa wzorem we wnętrzu

Ulubiony motyw – zabawa wzorem we wnętrzu

Bogactwo rozwiązań dekoracyjnych, akcesoriów do stylizacji, ozdobnych wyrobów tekstylnych dedykowanych do wystroju wnętrz pozwala na nieskończony w tym zakresie, popis naszej pomysłowości.

Ulubiony motyw – zabawa wzorem we wnętrzu Ulubiony motyw – zabawa wzorem we wnętrzu
Warto postawić sobie jako zadanie wybór przewodniego motywu w dekoracjach i dodatkach, który pozwoli na wykreowanie charakteru oraz stylu naszych mieszkań. Zabawa motywem przewodnim we wnętrzu wcale nie musi być trudna i wymagać od nas profesjonalnego oka stylisty. Zainspirować może nas prosty detal, gadżet, wzór, który uda nam się odnaleźć i powielić w kilku miejscach.

Motywy popularne, chętnie wybierane do pokojów dziecięcych

Coraz popularniejsze jest oferowanie przez producentów artykułów wnętrzarskich w formie pełnych kolekcji akcesoriów z motywem przewodnim np. zwierząt (koty, sowy, baranki) lub roślin (maki, paprotki, stokrotki). Najczęściej proponowane są one do zabawnych stylizacjach pokoi dziecięcych. Charakterystyczny wzór pojawia się na produktach tekstylnych (pościelach, kapach, kocach, poduszkach), powielany jest na takich akcesoriach do wykończenia jak tapety, dywaniki, zasłonki czy wreszcie jako motyw ozdobnych bibelotów. Bardzo ciekawą i niedrogą aranżację można zatem stworzyć wykańczając wnętrze minimalistycznie, a atrakcyjność przestrzeni wykreować przewodnim motywem. Wybrany wzór warto podbijać kolorem i fakturą, nawiązując do skojarzeń. W dziecięcym pokoju motyw baranka doskonale będzie współgrał z kolorem wanilii, delikatnego różu, wełnianymi dodatkami, puszystym dywanem itp.

Pamiętajmy jednak, że wnętrze nie może być przesycone wybranym przez nas wzorem, stworzymy wtedy zamiast dekoracji wrażenie kolekcjonerskiego natłoku. Ciekawie zaaranżowane wnętrze to takie, gdzie motyw między jednym a drugim przestawieniem ma pewien oddech – przewija się, a nie jest wszędzie.

Pamiątki z wakacji motywem przewodnim

Ulubiony motyw – zabawa wzorem we wnętrzu Ulubiony motyw – zabawa wzorem we wnętrzu

Ulubiony motyw – zabawa wzorem we wnętrzu

Koncepcja wnętrza z motywem przewodnim może wpisywać się w większą kompozycyjną całość. Jeśli np. wybierzemy za wzór dekoracyjny wizerunek wieloryba, możemy zbudować ciekawą całość w oparciu o nawiązania marynistyczne: niebiesko-biała kolorystyka ścian, płócienne, żeglarskie oprawy okien, portowe lampiony i muszle.

Bardzo ciekawe stylizacje z motywem przewodnim, np. masek, słomkowych kapeluszy, koszy to te, które nawiązują do stylizacji etnicznych lub rodem z egzotycznych podróży. Punktem wyjścia do takiego zaaranżowania wnętrza mogą stać się pamiątki przywiezione z dalekich wakacji. Nawet wzorzysty talerz, jako ozdoba na ścianie może być świetnym odniesieniem do zaproponowanych kolorów i motywów graficznych pojawiających się w innych elementach aranżacji.

Nietuzinkowe pomysły na dekoracyjne wzory

Ulubiony motyw – zabawa wzorem we wnętrzu Ulubiony motyw – zabawa wzorem we wnętrzu

Ulubiony motyw – zabawa wzorem we wnętrzu

Wzór, wokół którego zbudujemy koncepcję stylizacyjną naszego wnętrza nie musi być czymś konkretnym i dotyczyć określonego przedmiotu. Bardzo ciekawymi motywami są symbole typograficzne, zabawa graficznym przenikaniem linii czy kontrastów. Wiele inspiracji rodzi się z przypadkowych sytuacji, może to być wrażenie przeniesione wprost z ulicy czy z gry komputerowej.

Szukajmy i kreujmy niepowtarzalny design własnych przestrzeni użytkowych.

Dominika

 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *