M jak Mrówka

Biała podłoga

Biała podłoga

Nic tak nie dodaje świeżości wnętrzom jak jasna posadzka – szczególnie biała podłoga sprzyja budowaniu ich nowego wizerunku.

Aranżacje wnętrz, w których dominują jasne, rozbielone barwy są na topie już od lat. Powszechne stało się stosowanie mebli w białych czy bardzo rozbielonych kolorach. Obserwujemy też powrót do białych ścian. Na stałe weszły również do kanonu wykańczania wnętrz białe podłogi.

Biała podłoga

Biała podłoga do każdego wnętrza

Biel pod stopami stała się tak jak wszelakie odcienie brązu czy szarości barwą uniwersalną. Dzięki temu, że należy do kolorów dodających światła i optycznie powiększających pomieszczenia chętnie stosuje się posadzki w tej kolorystyce w małych mieszkaniach, a także we wnętrzach, których wymiary są zazwyczaj niezbyt duże, czyli łazienkach, kuchniach oraz w strefie komunikacyjnej. Dodatkowo biel jest synonimem czystości, co sprawia, że chętnie widzimy ją w pomieszczeniach, gdzie pewna sterylność jest utożsamiana ze zdrowiem i bezpieczeństwem – z pewnością należą do nich łazienka oraz kuchnia i sypialnia. Biała posadzka postrzegana jest także jako nowoczesna, dlatego chętnie materiałami w tej kolorystyce wykańcza się podłogi w pokojach nastolatków.

Biała podłoga

Stylowa biała podłoga – bogactwo materiałów

Odpowiedzią na zapotrzebowanie na białe podłogi jest bogata oferta materiałów posadzkowych we wszelakich odcieniach bieli. To przede wszystkim okładziny ceramiczne takie jak gresy, których jasnej kolorystyce często towarzyszy duży format. Biel w tego typu materiałach uwidacznia lśniąca powierzchnia. Sprawdzą się, jeśli marzymy o nowoczesnym wnętrzu minimalistycznym albo glamour. Można również ułożyć białą podłogę z paneli laminowanych – będą doskonałym punktem wyjścia do zaaranżowania wnętrza w stylu rustykalnym, skandynawskim. Jeśli wybierzemy panele z V-fugą, do złudzenia będą budzić skojarzenia z naturalną drewnianą posadzką. Również drewnianym parkietom oraz deskom można nadać białą barwę. Jest to możliwe dzięki użyciu białych olejów do drewna. Olejowana na biało podłoga nie tylko wygląda szlachetnie, ale jest także przyjazna w odbiorze – stąpając po niej wyczuwamy bowiem naturalną strukturę drewna. Coraz większym powodzeniem cieszą się także deski malowane białą farbą kryjącą – to doskonały sposób na odświeżenie podłogi w starym domu.

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *