M jak Mrówka

Świąteczne iluminacje w oknach

Świąteczne iluminacje w oknach

Nic tak urokliwie nie wygląda w święta jak migotliwe dekoracje w oknach domów. Lampki, latarenki, łańcuchy świetlne, dekoracyjne iluminacje czy świecące symbole świąt umieszczone tak, by widać je było z zewnątrz, umilają ten podniosły czas nie tylko domownikom, ale i spacerującym.

Jeśli chcemy, aby nasz dom „błyszczał” świątecznym blaskiem, warto rozejrzeć się w okolicznych sklepach, odwiedzić stoiska z dekoracjami świątecznymi i wybrać coś pasującego do rozświetlenia przestrzeni w oknie i wokół niego.

Świąteczne iluminacje w oknach Świąteczne iluminacje w oknach

Świąteczne iluminacje w oknach Świąteczne iluminacje w oknach

Łańcuchy świetlne na parapet

Łańcuchy świetlne to niedroga, a niezwykle urokliwa dekoracja. Bardzo lubię ten rodzaj delikatnego podświetlenia parapetu, gdyż daje subtelną poświatę i nie dominuje. Wieczorem wprowadza przytulną atmosferę do wnętrza, ale również wyjątkowo ładnie wyróżnia moje okna od ulicy. Mam w swoim domu kilka łańcuchów świetlnych, kupowałam je bowiem z myślą o dekoracji stałej, niezwiązanej jedynie ze świętami, są zatem uniwersalne (np. łańcuch bawełnianych kul). Jednak w trakcie Bożego Narodzenia nabierają dodatkowego charakteru, prezentują się szczególnie dekoracyjnie zestawione z innymi ozdobami, typowymi dla tego czasu. Łańcuchy świetlne mogą być na baterie, wyposażone w diody LED lub na prąd, wtedy wymagają umieszczenia w sąsiedztwie gniazdka.

Świąteczne iluminacje w oknach Świąteczne iluminacje w oknach Świąteczne iluminacje w oknach

Świąteczne iluminacje w oknach Świąteczne iluminacje w oknach

Ozdoby na przyssawki

Ciekawą dekoracją, szczególnie lubianą przez dzieci, jest świetlny dekor, który można przymocować za pomocą przyssawki do szyby okna. Dostępnych jest bardzo wiele różnych form i kształtów, które można ciekawie i humorystycznie wkomponować w przestrzeń okna. Jeśli dekoracje te, tak jak u mnie, zasilane są z sieci, musimy pamiętać, żeby wyłączać je na noc i kiedy wychodzimy z domu.

Eksperymentujmy, nie bójmy się wyróżnić, czas świąt to też zabawa w dekoracje. Zapalmy światełka w oknach, a niech mróz domaluje piękne wzory na szybach.

Dominika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *