M jak Mrówka

Postarzany dąb na 6 sposobów – nowa kolekcja Blackpool od SWISS KRONO

Postarzany dąb na 6 sposobów – nowa kolekcja Blackpool od SWISS KRONO

Wyrazisty rysunek drewna, specjalnie zaprojektowane skazy i piękno dębiny to cechy, które sprawiają, że wzory nowej kolekcji Blackpool są idealnym materiałem na podłogę z charakterem. Warto przekonać się, że panele imitujące postarzane deski pasują zarówno do wnętrz inspirowanych naturą, jak i nowoczesnych, w klimacie industrialnym czy minimalistycznym.

Lista zalet nowej kolekcji paneli SWISS KRONO jest długa. Cenimy ją za wyjątkowe walory użytkowe – parametry techniczne są na tyle dobre, że podłoga sprawdzi się w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych. Panele są wyjątkowo łatwe do ułożenia, więc w ciągu kilku godzin i bez wysiłku mamy gotową posadzkę, z której tuż po ułożeniu możemy korzystać. Ale dla mnie najistotniejsze są walory estetyczne. Panele laminowane SWISS KRONO Blackpool są po prostu piękne!

Postarzany dąb na 6 sposobów – nowa kolekcja Blackpool od SWISS KRONO

Stylowa dębina

Blackpool to eleganckie panele, dla których wzorem były dębowe deski. To odmiana należąca do najbardziej szlachetnych gatunków drewna, nie dziwi więc fakt, że zainspirowała projektantów SWISS KRONO. Twórcy w mistrzowski sposób odwzorowali piękno naturalnego drewna – zarówno jego głęboką strukturę, jak i atrakcyjne usłojenie, a nawet skazy będące skutkiem działania natury czy też użytkowania. Sprzymierzeńcem w odtworzeniu urody dębu stała się technologia stratochrome. Umożliwiła ona stworzenie efektu trójwymiarowości wzoru – na fragmentach deski zastosowano połysk, mat oraz półmat, co sprawiło, że zyskała ona głębię, a słoje, sęki czy rysy są doskonale widoczne. Wrażenie naturalność wzmacnia 4-stronna V-fuga, która wzbogaca rysunek drewna.

6 sposobów na modny dąb

Kolekcja Blackpool perfekcyjnie odtwarza nie tylko charakterystyczny wzór i strukturę drewna dębowego, ale także różne sposoby wykończenia tego typu posadzek. Dodatkowym atutem są atrakcyjne wymiary desek laminowanych Blackpool, a w szczególności ponadstandardowa szerokość. Wśród pierwszych sześciu dekorów tej kolekcji znalazły się uniwersalny dąb Westminster oraz dąb Oxford, które sprawdzą się w każdej stylizacji wnętrz klasycznych, vintage czy eklektycznych. Miłośników aranżacji rustykalnych czy skandynawskich z pewnością zauroczą dekory Buckingham czy Downing. Dąb Queen’s również jest wart uwagi! Ja zamierzam użyć do nowoczesnego wnętrza paneli z intrygującym dekorem Wembley, który będzie ozdobą minimalistycznej stylizacji.

Postarzany dąb na 6 sposobów – nowa kolekcja Blackpool od SWISS KRONO

Na 20 i więcej lat

Panele Blackpool to doskonały wybór, jeśli zależy nam na trwałej, wytrzymałej na ścieranie podłodze. Kolekcja charakteryzuje się wysoką klasą ścieralności AC4, która sprawia, że panele nie zawiodą nas nawet w intensywnie użytkowanych wnętrzach. Warstwa wierzchnia została wykonana z mineralną strukturą overlay. Do wzmocnienia użyto korundu – minerału pozyskiwanego z boksytów, który w postaci sproszkowanej nanoszony jest na powierzchnię produktów. Jego zastosowanie sprawia, że panele są odporne na ścieranie. Niestraszne im stosowane w domu środki chemiczne, promienie letniego słońca czy żar papierosów. SWISS KRONO gwarantuje, że podłoga nie zetrze się po 20 latach domowego użytkowania.

Clic i podłoga w mig!

Co jeszcze przemawia za wyborem paneli Blackpool? Dla mnie nie do przecenienia jest szybki i łatwy montaż. Zamek express click system w porównaniu z innymi rozwiązaniami zapewnia największą trwałość i jakość montażu. A więc do dzieła!

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *