M jak Mrówka

Nawilżane chusteczki do sprzątania

Nawilżane chusteczki do sprzątania

Producenci oferują różne chusteczki do sprzątania, np. mebli, podłóg, skóry, lodówki, stali nierdzewnej, a także uniwersalne – poszczególne produkty różnią się składem. Białe szmatki nasączone płynem zapakowane są w foliowe opakowania na środku których umieszczona jest naklejka, umożliwiająca otwarcie i ponowne zamknięcie torebki, dzięki czemu nieużyte chusteczki nie będą wysychały.

Zalety chusteczek do sprzątania

Sprzątając dom z pomocą chusteczek (na początek kupiłam do mebli, skóry i podłogi), zrozumiałam dlaczego moja koleżanka się nimi zachwycała. Po pierwsze, dobrze oczyszczają powierzchnie (czego się obawiałam) – szybko osiągamy zadowalający efekt. Ponadto są wygodne i higieniczne. Zamiast używać wielokrotnie jednej szmatki, chusteczkę po zużyciu wyrzucam – nie muszę jej prać, suszyć na grzejniku (mało estetycznie to wygląda). Co ważne zajmują dużomniej miejsca niż specjalne płyny. Pozostawiają również ładny zapach w mieszkaniu. Sprawdzą się również przy codziennych drobnych porządkach – możemy wytrzeć plamy na podłodze bez szykowania wody w wiaderku i wyciągania mopa. Chusteczki nie są drogie – najtańsze możemy kupić za około 5 zł. Ilość chusteczek w opakowaniu zależy od producenta, jednak zawsze jest ich kilkadziesiąt. Dobrym pomysłem jest zakup większych paczek, ponieważ w przeliczeniu będzie to dużo tańsze.

Nawilżane chusteczki do sprzątania

Nawilżane chusteczki do sprzątania ułatwiły mi porządki, nawet mój dwunastoletni syn posprzątał swój pokój bez marudzenia (no może trochę na początku się ociągał) i – co ważne – nie musiałam po nim poprawiać. A ja przy następnych zakupach na pewno zaopatrzę się w inne rodzaje chusteczek.

autor: Asia
zdjęcia: materiały prasowe, stock.adobe.com

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *