M jak Mrówka

Porządkujemy skarby – organizery i wieszaczki na biżuterię

Porządkujemy skarby – organizery i wieszaczki na biżuterię

Czy czasochłonna próba wyłuskania łańcuszka z gordyjskiego węzła innych naszyjników, korali, wisiorków etc. jest też waszym udziałem? Jeśli tak, podpowiadam, jak w łatwy sposób zaprowadzić ład w swoich skarbach, czyli w wygody i przyjazny sposób uporządkować biżuterię.

Porządkujemy skarby – organizery i wieszaczki na biżuterię Porządkujemy skarby – organizery i wieszaczki na biżuterię

Korale, koraliki, perełki, perełeczki, na żyłkach, łańcuszkach, rzemykach i sznureczkach – wszystkie te biżuteryjne bibeloty uwielbiają się plątać i wzajemnie o siebie zaczepiać. Kiedy potrzebujemy szybko założyć pasujący nam akurat naszyjnik, ten zwykle ciągnie ze sobą dwa inne, dodatkowo jeden kolczyk, bransoletkę na wstążeczce i pierścionek z cyrkonią. Jak temu zaradzić – zdecydować się na zakup estetycznego i praktycznego organizera albo produkowanego z myślą o segregacji biżuterii wieszaka.

Porządkujemy skarby – organizery i wieszaczki na biżuterię Porządkujemy skarby – organizery i wieszaczki na biżuterię

Pudełka, organizery, kuferki – biżuteria w przegródkach

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są zamykane, wyposażone w przegródki i szufladki pudełka-kuferki-organizery na biżuterię. Wielość różnych rozmiarów przegródek sprawia, że bez trudu możemy oddzielnie przechowywać te najdrobniejsze, jak np. kolczyki ze sztyftem oraz obrączki i pierścionki, oraz te większe, jak łańcuszki i bransoletki. Nasze dekoracyjne akcesoria nie kurzą się, pudełko zachowuje odpowiednią sztywność i stabilność, co pozwala na przenoszenie naszych skarbów z miejsca na miejsce bez ryzyka ich pomieszania. Organizery na biżuterię znajdziemy w wielu bardzo dekoracyjnych wzorach, rozmiarach i kształtach. Wiele z nich wyposażonych jest dodatkowo w lusterko, co sprawia, że mogą pełnić też rolę minitoaletki.

Porządkujemy skarby – organizery i wieszaczki na biżuterię Porządkujemy skarby – organizery i wieszaczki na biżuterię Porządkujemy skarby – organizery i wieszaczki na biżuterię

Wieszaki i wieszaczki na biżuterię

Stanowią one całą grupę modnych akcesoriów dedykowanych porządkowaniu biżuterii. Mają ciekawe formy – np. figurki tancerki, drzewka lub rozłożonej dłoni. W łatwy sposób możemy na nich zawieszać zarówno łańcuszki, bransoletki, jak i pierścionki. Niektóre typy wieszaków na biżuterię – w formie ażurowej ścianki wyposażone są dodatkowo w płaskie listwy z dziurkami, które pozwalają stabilnie zawieszać w tym miejscu kolczyki. Ozdobny i pomysłowy wieszaczek na biżuterię wprowadza, szczególnie w pokoju młodej damy, sympatyczny akcent, a jednocześnie ułatwia zaprowadzenie porządku tam, gdzie jak wszystkie panie wiemy, nie jest łatwo.

Dominika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *