M jak Mrówka

Prawie jak w SPA – kosmetyki umilające kąpiel

Prawie jak w SPA – kosmetyki umilające kąpiel

Kto z nas nie lubi, szczególnie po ciężkim dniu pracy, kiedy za oknem zima w pełni, zafundować sobie odrobiny relaksu i oddać się kojącej, gorącej kąpieli. Aby wzmocnić uczucie odprężenia, a ciału pozwolić na regenerację, warto wzbogacić ten przyjemny rytuał o kosmetyki polecane do mycia i pielęgnacji w wannie.

Wanny wypełniona po brzegi lekko parującą wodą już od progu kojarzy nam się z odrobiną wytchnienia, rozluźnienia ciała i chłonięciem ciepła, którego o tej porze brakuje nam szczególnie. Przygotowanie kąpielowej atmosfery na miarę salonu SPA nie będzie trudne, jeśli zaopatrzymy się wcześniej w preparaty, które pozwolą nam na poprawienie jakości i atrakcyjności kąpieli.

Jakie kosmetyki i środki pielęgnacyjne uatrakcyjnią kąpiel w wannie?

Prawie jak w SPA – kosmetyki umilające kąpiel Prawie jak w SPA – kosmetyki umilające kąpiel

Płyny i mleczka do kąpieli. Na stoiskach kosmetycznych znajdziemy ich pełen wachlarz. Bogate w różnorodne aromaty, począwszy od tropikalnych, owocowych po waniliowe, czekoladowe i orientalne, zawierają w sobie różnorodne poprawiające kondycję skóry ekstrakty. Płyny i mleczka do kąpieli mają jednak na celu przede wszystkich zapewnić w kąpieli, gęstą, kremową pianę. Możliwość zanurzenia się w takiej pianie działa niezwykle relaksująco, dodatkowo przyjemny zapach potęguje miłe doznania, piana rozpuszczając się wydaje przy tym minimalny szmer, co sprawia, że w takiej kąpieli skutecznie koimy nasze zmysły.

Oleje i olejki do kąpieli. Całą grupę polecanych do regeneracyjnej kąpieli preparatów stanowią olejki. Przeznaczone są zarówno do wzbogacania wody nalewanej do wanny, jak również do samego mycia. Zawarte w nich naturalne oleje roślinne (sojowy, arganowy, migdałowy, cytrusowy, sosnowy, różany, z drzewa sandałowego etc.) wpływają na poprawienie jakości skóry – natłuszczają i wspomagają jej gospodarkę lipidową. Dodane do wody mają dodatkowo działanie uspokajające, łagodzą stres i poprawiają zasypianie.

Prawie jak w SPA – kosmetyki umilające kąpiel Prawie jak w SPA – kosmetyki umilające kąpiel

Sole do kąpieli. Zdrowa regeneracyjna kąpiel nie może się odbyć oczywiście bez dodatku soli kąpielowych. W ofercie sklepowej znajdziemy pełne bogactwo różnej jakości soli, o innym stopniu granulacji, z odmiennymi dodatkami i o ciekawych aromatach. Sole do kąpieli zawierają w składzie zarówno sól kopalną, jak i mieszanki soli morskiej czy soli himalajskiej. W zależności od składu uwalniają w kąpieli minerały (np. siarczki, magnez, wapń), wzbogacając nasz relaks o prozdrowotne inhalacje. Sole kąpielowe dodane do wody podczas kąpieli pobudzają krążenie, nawilżają, wzmacniają, poprawiają jędrność i gładkość naszej skóry, a co najważniejsze odprężają i rozładowują stan napięcia nerwowego.

Prawie jak w SPA – kosmetyki umilające kąpiel Prawie jak w SPA – kosmetyki umilające kąpiel

Kule i perełki kąpielowe. Jeśli chcemy wzmocnić przyjemny efekt naszej kąpieli, warto pokusić się o zakup estetycznych i wygodnych w użyciu jednorazowych kul lub perełek kąpielowych. W swoim składzie zawierają wspomniane wyżej preparaty (sole i olejki) niemniej ich dozowanie i efekt estetyczny podkreślają wyjątkowość zabiegu kąpielowego. Warto wybierać kule oraz perełki pochodzenia roślinnego i organicznego. W ich składzie będą znajdować się wtedy woski roślinne i naturalne aromaty doskonale zapewniające odprężenie, bez ryzyka podrażnienia skóry. W składzie kul kąpielowych znajdziemy również sodę oczyszczaną, która zapewnia przyjemny efekt musujący, zmiękcza wodę, oczyszcza i odblokowuje pory. Perełki kąpielowe z kolei zawierają zwykle mocno skondensowane olejki roślinne zamknięte w delikatnej żelatynowej otoczce, która w kontakcie z ciepłą wodą rozpuszcza się, uwalniając zawartość i wypełniając wannę aksamitnym balsamem oraz przyjemnym aromatem. Zmiękczona woda wygładza skórę i nasącza ją na długo zapachem.

Wody lecznicze. Dla szukających wzmocnienia oraz poprawy kondycji zdrowotnej polecane są jako dodatek do kąpieli preparaty na bazie wód leczniczych z uzdrowisk sanatoryjnych. Znajdziemy więc całą grupę zarówno wód naturalnych, jak i koncentratów do wzbogacania domowych kąpieli na bazie takich wód jak borowinowa, siarczkowa, solankowa. W zależności od rodzaju źródła (pochodzenia), kąpiel należy przygotować w określonym stężeniu, sugerowanym na opakowaniu. Sanatoryjne wody lecznicze mają prozdrowotny wpływ na układ kostno-stawowy, układ oddechowy, układ krążenia, poprawiają kondycje skóry, niwelują obrzęki i ból. Przyczyniają się również do poprawy metabolizmu.

Dominika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *