M jak Mrówka

Pomieszczenie gospodarcze

Pomieszczenie gospodarcze

Gdzie zmieścić odkurzacz, deskę do prasowania, wiertarkę i śrubokręty? Suszarka czy mop za kanapą, szafą albo w kącie łazienki nigdy nie wygląda elegancko. Mały schowek, odpowiednio zagospodarowany, sprawi, że będziemy mieć je pod ręką, a jednocześnie utrzymamy w domu porządek.

Pomieszczenie gospodarczePostanowiliśmy zrezygnować z większej łazienki na rzecz malutkiej pakamery. Wydzielenie tej niewielkiej przestrzeni o wymiarach 130×70 cm spowodowało, że mamy w mieszkaniu znacznie większy ład. Mieścimy w niej rzeczy, które nie chcemy, żeby były na widoku dziennym. Nie są ozdobą domu, a często z nich korzystamy, dlatego piwnica nie jest właściwą dla nich przestrzenią.

Półki, zawieszki, uchwyty

Od początku wiedzieliśmy, że zrobimy użytek z każdego centymetra pomieszczenia gospodarczego, jednocześnie bardzo nie chcieliśmy go zagracić – to, czego używamy rzadziej niż raz do roku, zanieśliśmy do piwnicy.

Powiesiliśmy cztery półki. Pierwszą na wysokości 70 cm – dzięki temu sporo zmieściliśmy także pod nią. Cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na umieszczenie ich tylko na jednej ścianie. W ten sposób widzimy, gdzie co mamy, łatwo sięgamy po potrzebne nam przedmioty. Mop i szczotkę do zamiatania trzymamy na oddzielnych gwoździkach tuż przy wejściu – z uwagi na to, że sięgamy po nie najczęściej. Problemu wijącej się rury od odkurzacza pozbyliśmy się, usadawiając ją na specjalnym uchwycie, przymocowanym do ściany. Bardzo polecamy to rozwiązanie.    

                          Pomieszczenie gospodarcze   Pomieszczenie gospodarcze  

Pomieszczenie gospodarczeW pakamerze ustawiliśmy także kocią toaletę. To dość dyskretne miejsce, dodatkowo blisko łazienki, gdzie pozbywamy się zawartości kuwety.

Pomieszczenie gospodarcze jest też łatwe w utrzymaniu czystości. Nie mamy wielu rzeczy na podłodze, poza tym większość przedmiotów chowamy do większych opakowań: przezroczystych plastikowych pojemników lub toreb. Prześwitujące opakowania, podobnie jak podpisywanie pudeł, to świetny sposób na zachowanie porządku.

Magda

 

 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *