M jak Mrówka

Szafa pod antresolą

fot. Magda W.

Mamy niewielkie mieszkanie, ograniczone środki i dość jasne potrzeby, dlatego ustaliliśmy, że szafę na ubrania zrobimy samodzielnie. Moje rzeczy ułożyliśmy w szafie, która była już w sypialni, musieliśmy jeszcze znaleźć miejsce na garderobę dla drugiej osoby.

Szafa-pod-antresola-7Przed wybudowaniem antresoli, wiedzieliśmy, że przestrzeń pod nią o wymiarach 218×120 cm wystarczy nam na pomieszczenie wszystkich męskich koszulek, spodni, swetrów, kurtek, koszul i bielizny. Uzgodniliśmy, że potrzebujemy czterech koszy 38x60x14 cm, jednego 38x60x29 cm, wieszaka na spodnie, pojemnika na buty oraz dwóch drążków, na których możemy zawiesić wieszaki. W szafie zmieściliśmy też lustro 30x70x3 cm i dwa koszyki 30×22 cm. Okazała się być bardzo pakowna i w pełni spełniła nasze oczekiwania.

Montaż

Za pomocą poziomicy, wyznaczyliśmy piony w ścianie. Dzięki temu mogliśmy zaznaczyć, gdzie dokładnie wywiercić dziury i wbić kołki. Cała konstrukcja wsparta jest na pięciu ściennych szynach oraz wspornikach. Po skróceniu szyn (kupiliśmy słupy o długości 196 cm, podczas gdy nasza szafa znajduje się na wysokości 160 cm) i przykręceniu ich do ściany, rozmieściliśmy na wygodnych dla nas wysokościach wsporniki, tak by na nich osadzić niezbędne kosze, drążki i wieszaki.

Szafa-pod-antresola-1 Szafa-pod-antresola-2

fot. Magda W. Szafa pod antresolą

Alternatywą dla drzwi okazała się być roleta. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie nie tylko ze względów finansowych, ale i estetycznych. Żaluzja zakrywa zawartość garderoby, jednocześnie wygląda „lżej” niż drzwi. Łatwo było ją dopasować do potrzebnych nam ram: dostępna jest w wielu szerokościach, ponadto można ją przyciąć z jednej strony nawet do 20 cm. My nie musieliśmy korzystać z tego udogodnienia. Co istotne, nietrudno utrzymać ją w czystości – ewentualne zabrudzenie wystarczy przetrzeć gąbką zwilżoną wodą z delikatnym detergentem do zmywania.

Szafa pod antresolą Szafa pod antresolą

Magda

 

 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *