M jak Mrówka

Jak oświetlić garaż?

Jak oświetlić garaż

Garaż to doskonałe miejsce do przechowywania różnego rodzaju rzeczy, na które nie ma miejsca w domu, np. sprzętu sportowego czy narzędzi. Często jest to też ulubiony azyl majsterkowiczów, którzy w garażu urządzają swój mały warsztat pracy.

Jak oświetlić garaż

Właściwe wyposażenie garażu to niejedyna rzecz, o której powinniśmy pamiętać, planując urządzenie tego pomieszczenia. Równie ważne jest funkcjonalne oświetlenie miejsca postojowego, składziku narzędzi czy miejsca pracy majsterkowicza. W tym ostatnim przypadku najlepszym rozwiązaniem – obok oświetlenia sztucznego, które przyda się z pewnością, gdy prace warsztatowe wykonywane są w godzinach wieczornych – jest zapewnienie dostępu światła naturalnego. Dzięki temu zagwarantujemy sobie lepszy komfort pracy i zaoszczędzimy na energii elektrycznej. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie wmurowanie w jedną ze ścian zewnętrznych garażu okna z luksferów. Takie przeszklenie doświetli jego wnętrze, a jednocześnie uniemożliwi niepożądanym osobom sprawdzenie, co znajduje się w garażu. Ponadto jest dobrym rozwiązaniem, gdy przepisy nie pozwalają na montaż w ścianie tradycyjnego okna ze względu na małą odległość od granicy sąsiedniej działki. Bez względu na to, czy garaż ma zapewniony dostęp do światła naturalnego, należy zaplanować w nim również sztuczne oświetlenie.

Jednym z rozwiązań jest montaż długich, energooszczędnych świetlówek liniowych, które stworzą wokół sufitu świetlne linie, równomiernie oświetlając jego wnętrze. Dodatkowe oświetlenie przyda się w miejscu pracy czy składowania drobnych narzędzi. Może to być wisząca lampa lub szyna z wpiętymi reflektorkami, których ustawienie będzie można dowolnie regulować.

Beata

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

mjakmrowka