M jak Mrówka

Półka pod prysznic – miejsce na kosmetyki

Półka pod prysznic – miejsce na kosmetyki

Biorąc kąpiel pod prysznicem, musimy mieć niezbędne kosmetyki w zasięgu ręki. Najwygodniej przetrzymywać je na specjalnych półkach. Ten niewielki detal ułatwia pielęgnację ciała.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że półki pod prysznicem są niezbędne. Oczywiście możemy trzymać kosmetyki na brzegu brodzika czy w przypadku walk-in na podłodze, ale po pierwsze będziemy musieli się po nie schylać, po drugie usunięcie z powierzchni mydlin jest uciążliwe. Ponadto półka pod prysznic pomaga utrzymać porządek w łazience.

Na co zwrócić uwagę kupując półkę pod prysznic

Pod prysznicem sprawdzą się półki z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej – materiały te są odporne na szkodliwe działanie wilgoci i wody. Ponadczasowe są modele w metalicznych odcieniach, możemy je łączyć z różnymi materiałami i kolorami. Ale jeśli stawiamy na kolor, to bez problemu kupimy w półki interesującej nas barwie, nawet intensywnej. Dno półek musi być ażurowe – woda nie będzie gromadziła się na dnie. Półki pod prysznic zazwyczaj mają niewielkie rozmiary. Jeśli więc nasza rodzina jest spora, to dobrym zakupem będzie montaż półki teleskopowej, która składa się z kliku pięter. Podczas wyboru półki, zwróćmy uwagę na sposób montażu. Możemy zdecydować się na tradycyjne modele, których montaż wymaga wiercenia otworów w płytkach (co wymaga specjalistycznego sprzętu, nieprawne wiercenie może skończyć się pęknięciem płytki) oraz na specjalne przylepce czy haki. Przymocowanie tych drugich jest banalnie łatwe, ponadto zawsze możemy zmienić położenie półki i dostosować do naszych preferencji.

Półka pod prysznic w dobrym miejscu

Półkę pod prysznic umieszczamy tam, gdzie będzie nam najwygodniej z niej korzystać. To samo dotyczy wysokości na jakiej ją zawieszamy. Jednak najmniej miejsca zajmują półki narożne, jednocześnie zapewniają sporo przestrzeni do przechowywania. Ponadto znajdują się w tzw. martwej strefie, więc trudno o nie zahaczyć.

autor tekstu: Asia
zdjęcia: materiały prasowe

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *