M jak Mrówka

Składane stoliki turystyczne na rzecz aranżacji wnętrza

Składane stoliki turystyczne na rzecz aranżacji wnętrza

Bogate aranżacje wnętrz coraz bardziej ustępują miejsca tym, w których na plan pierwszy wysuwa się prostota, oszczędność, a także świadomy zabieg przypadkowego dobru mebli. W eklektyczny i tani, a jednocześnie bardzo praktyczny styl urządzania mieszkania wpisze się doskonale niewielki, składany stolik ogrodowy.

Składane stoliki turystyczne na rzecz aranżacji wnętrza

Turystyczny składany stolik, mebel często bardzo tani, niezwykle praktyczny, a przy tym niejednokrotnie bardzo estetyczny, doskonale odnajdzie się tam, gdzie zależy nam na niepretensjonalnej aranżacji wnętrza. To mebel z grupy „tanio” dla studenta, singla czy dla młodych na starcie. W asortymencie mebli ogrodowych na stoiskach z ogrodowymi stołami znajdziemy wiele modeli, które mogą spełnić niejedno zadanie, tanim kosztem. Składany stolik turystyczny sprawdzi się bowiem w wielu rolach, a jego podstawową będzie pełna mobilność – jeśli znudzi nam się w jednym miejscu, z powodzeniem przeniesiemy go w inne czy schowamy, przechowując np. pod łóżkiem.

Składane stoliki turystyczne na rzecz aranżacji wnętrza

Składany stolik może pełnić zarówno rolę codziennego stolika jadalnego np. w niewielkim aneksie kuchennym – przyklejony do ściany – nie zabierze zbyt wiele przestrzeni, a pozwoli przycupnąć domownikom i wygodnie zjeść posiłek. Stolik turystyczny doskonale odnajdzie się również jako stolik pomocniczy w salonie czy sypialni – nadając mu rolę stołu kawowego czy stolika nocnego wykorzystamy go jako miejsce na książki, lampę, a nawet na komputer.

Składane stoliki turystyczne na rzecz aranżacji wnętrza

W zależności od modelu, a znajdziemy na rynku wiele ciekawych propozycji, możemy stworzyć niebanalną aranżację bardzo tanim kosztem. Lekkie modele, w których nogi wykonano z aluminium, a blat z tworzywa to doskonałe rozwiązanie na początek urządzania mieszkania. Znajdziemy takie stoliki w różnych kolorach, jednolite lub takie, których blat pokryto ciekawym mocnym kolorem i wzorem. Niektóre modele, np. bardzo popularne stoliki okrągłe mogą być wykonane ze stali, natomiast blat z przezroczystej pleksi, a nawet szkła. Takie stoliki to bardzo ładne wykończenie przestrzeni holu lub strefy przejściowej np. pomiędzy korytarzem a salonem. To praktyczny mebel, kiedy chcemy odłożyć torebkę, okulary czy telefon w stale dostępnym miejscu.

Składane stoliki turystyczne na rzecz aranżacji wnętrza

Klasyczną formą turystycznego stolika jest ten o blacie składającym się z drewnianych desek, a konstrukcji składanej ze stalowych lub drewnianych nóg. To stoliki szczególnie polecane na balkon i loggię.

Składane stoliki turystyczne na rzecz aranżacji wnętrza

Kiedy po sezonie letnim, chcemy je na zimę przechować, niekoniecznie musimy składać i chować np. w piwnicy, z powodzeniem możemy przyjąć je w nowej roli we wnętrzu. Stolik ogrodowy może być bowiem doskonałym sposobem na wyeksponowanie efektownej doniczkowej rośliny czy dekoracyjnego wazonu z kwiatami.

W modnych dziś minimalistycznych dekoracjach w duchu skandynawskim znajdą duże zastosowanie właśnie te drewniane stoliki ogrodowe, pomalowane na biały lub jasnoszary kolor będą nawiązywały do sielskiego charakteru letniska.

Bardzo efektowne w stylizacji mieszkania mogą okazać się również składane stoliki turystyczne o nieco cięższej formie. Takie, w których nogi zostały wykonane z żeliwnych odlewów, a blat z desek z wysokogatunkowego drewna. Takie modele wpiszą się świetnie w aranżacje typu vintage, szczególnie jeśli podkreślimy ich urok jakimś niebagatelnym dodatkiem, stawiając na nim np. starą maszynę do szycia (o urokliwych i budujących dekoracyjny klimatach we wnętrzu starych maszynach do szycia pisaliśmy w Maszyna do pisania – sposób na aranżację w stylu retro.

autor tekstu: Dominika
zdjęcia: Adobe, Dajar, Floraland, Arbor Włoszczowa

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *