M jak Mrówka

Poduszki boho – stylowe dodatki o miękkiej fakturze

Poduszki boho – stylowe dodatki o miękkiej fakturze

Zew natury, wyraźne ekotrendy, motywy etniczne, odrobina magii nawiązująca do egzotycznych wierzeń ludowych, a jednocześnie swoboda aranżacyjna w duchu artystycznego nieładu i hipisowskiej wolności to główne wyróżniki stylu boho. O jego wyrazistości we wnętrzach decydują dodatki – na przykład niebagatelne, dekoracyjne poduszki.

Ludowe wzory, dziergane na szydełku pokrowce na poduszki, pledy i kapy z wełny, lnu i grubej bawełny to wszystko dodatki tekstylne, które świetnie odnajdą się w klimacie boho. Mocne, intensywne, zestawione nawet wysoce kontrastujące barwy mogą wprowadzić do wnętrza życie. Boho uwielbia głównie marokański błękit, ale mocne zestawienia pomarańczu, różu, czerwieni i mocnej żółci oraz soczystej głębokiej zieleni poprowadzą naszą przestrzeń mieszkalną w stronę orientu rodem z Indii, Chin i Tajlandii.

Poduszki boho z motywami zwierzęcymi i wzorami

W dodatkach tekstylnych, które zbudują klimat boho nie może zabraknąć tych o wzorach nawiązujących do natury i folkloru. We wnętrzu, w którym chcemy by królowało boho, warto wyeksponować poduszki z motywami zwierzęcymi, szczególnie modne będą te z wizerunkami wilków, szakali, bizonów nawiązujących pośrednio do wierzeń ludowych Indian Ameryki Północnej. To właśnie z tych kręgów lubi czerpać styl boho. Wzory i motywy dekoracyjne to także często wykorzystywane ażurowe koła ozdabiane piórkami, muszlami i paciorkami. Popularne makramy i łapacze snów jako desenie na poduszkach, pościelach i kocach to 100% klimat boho.

Boho jako styl życia

Boho, czyli wolność, brak skrępowania, lekkość, zwiewność, nuta prowokacji. We wnętrzach przejawia się swoistą kakofonią – ma bowiem w sobie zarówno coś z cygańskiego przepychu, coś z hipisowskiej miłości do natury, jak i coś ze współczesnego minimalizmu. Eklektyzm, w którym przewagę odgrywają nawiązania do folkloru, motywy orientalne, a także wzory oraz materiały roślinne i zwierzęce. Czujemy tu odrobinę magii i rodzaj mistycznej energii.

Poduszki boho

Przyświecający stylowi boho luz i nonszalancja to również ucieczka od rozwiązań stereotypowych. Zastępujące tradycyjne krzesła siedziska, pufy i poduchy doskonale podkreślą w jakim stylu najlepiej czują się domownicy. Aranżacja przestrzeni na rzecz siadywania na podłodze to również ciekawe pole do wyboru niezwykle efektownych poduch i poduszek. Nietuzinkowe w kolorach i wzorach pufy oraz poduchy to intrygujące rozwiązanie, nie tylko dla dzieci. Warto dobierać te, w których wzorach znajdziemy motywy egzotycznych mozaik, pasmanteryjnych wzorów charakterystycznych dla danych kręgów geograficznych czy wreszcie intensywnych motywów roślinnych. Boho kocha bowiem rośliny i czym dziksze oraz nieokiełznane, tym wyraźniejsza jego ekspansja.

autor tekstu: Dominika
zdjęcie tytułowe: Pinterest

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *