M jak Mrówka

Podpatrzone u innych – niestandardowe pomysły do twojego ogrodu

Podpatrzone u innych – niestandardowe pomysły do twojego ogrodu

Wyjazdów zagranicznych w tym roku nie będzie, zapowiada się nam sezon wakacyjny na własnych działkach rekreacyjnych, letniskach i przydomowych ogródkach. Urządźmy je w tym roku z większą fantazją.

Producenci sprzętów ogrodowych oraz tych przeznaczonych na balkon i taras prześcigają się już od kilku sezonów w oferowaniu pomysłowych, niestandardowych produktów, które uatrakcyjniają wypoczynek na świeżym powietrzu. W tym roku nabierają one szczególnego znaczenia – nasze ogrody będą stanowiły główne miejsce wakacyjnego wypoczynku. Wiele z tych sprzętów można wykonać we własnym zakresie. Może być więc ciekawie!

Wielofunkcyjne ogrodowe ścianki

To propozycja dla wszystkich, którzy spędzają w ogrodzie czas aktywnie – oddają się intensywnie pracom pielęgnacyjnym, często urządzają liczne garden party. Ścianka ustawiona w ogrodzie może pełnić wiele funkcji: jako wieszak i podpora dla ogrodowych narzędzi, można do niej przymocować półki na naczynia i sztućce czy wreszcie zaczepy do podwieszenia donic z kwiatami.

Podest z leżanką

Miejsca do wypoczynku w ogrodzie możemy poszerzyć wznosząc drewniane podesty. Można na nich postawić stół z krzesłami albo po prostu położyć kosz z poduszkami. Doskonałe miejsce do leniuchowania bez planu i ograniczeń. Idealny sposób, by w komfortowych warunkach zatrzymać czas i delektować się ciszą oraz zapachami ogrodu.

Wypoczynek pod ekonomiczną osłoną

Wiaty i pawilony ogrodowe mogą również przynosić korzyści. Na trwałej konstrukcji ogrodowej wiaty można zamontować panele fotowoltaiczne.

Sprytne półki balkonowe

Ten innowacyjny drobiazg uatrakcyjni każdą chwilę spędzoną na tarasie czy ogrodzie. Zawieszana na balustradzie konstrukcja od zewnętrznej strony ma wbudowane donice na kwiaty, z drugiej półkę, na której można odstawić szklankę z lemoniadą. Pomiędzy nimi – wygodna kieszeń na książki i gazety.

Ława z pojemnikiem na drewno do kominka

Nie mamy już pomysłu gdzie przechowywać drewno do kominka? Ława na kółkach to rozwiązanie standardowe – w czasie przyjęcia jest wygodnym siedziskiem, gdy zajdzie potrzeba, wygodnym transporterem drewna.

fot. Elho

Światło w donicach

Pomysłowe, energooszczędne lampy oświetlą nam przestrzeń do wypoczynku, a zarazem stworzą oryginalną dekorację na balkonie i tarasie. Designerska donica podświetlana może zastąpić zwykłą lampę, ale będzie również niespotykanym pojemnikiem na rośliny lub domowe drobiazgi.

autor tekstu: Hania
zdjęcie tytułowe: Icopal

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *