M jak Mrówka

Panele szklane na ścianach

Taka forma okładziny jest nad wyraz nowoczesna i efektowna. W łazience sprawdza się doskonale, ze względu na to, że tworzy powierzchnię łatwą do utrzymania w czystości.

Panele szklane na ścianachW niedużej toalecie zastosowano ciekawy efekt szklanych tafli, którymi obłożono części ścian małego pomieszczenia. Barwione płyty mają przestrzenny wygląd. Kolor wydaje się być zatopiony w szkle. To sprawia, że wraz z lśniącą powierzchnią okładziny nadaje ciasnej przestrzeni efekt wizualnej głębi. Wykorzystane w tej łazience panele w kolorze soczystej zieleni bardzo skupiają wzrok i wprowadzają do przestrzeni toalety ożywczą, świeżą nutę.

Nowoczesne szklane okładziny

Bardzo obecnie modne szklane panele ścienne wykorzystywane są w wielu aranżacjach. Choć tu widać, jak świetnie sprawdzają się w toalecie, stosuje się je również w kuchni. Bardzo chętnie wybierane są jako okładziny ściany nad blatem. To dobre rozwiązanie, gdyż świetnie osłaniają jej powierzchnię przed zabrudzeniami i ciepłem dochodzącym z płyty kuchennej. Ale szklane panele mocuje się też na ścianach w salonach, holach, a nawet sypialniach. Dzięki temu, że można zamówić płyty z dowolnym nadrukiem, mogą one z powodzeniem pełnić również funkcję dekoracyjnego, nowoczesnego obrazu.

Panele szklane na ścianach Panele szklane na ścianach

Zalety szklanych paneli

Ich powierzchnia jest idealnie gładka, dlatego łatwo jest je czyścić. Na szkle nie zatrzymują się zanieczyszczenia i kurz. Panele nie przebarwiają się oraz są odporne na mycie detergentami. Najłatwiej utrzymać je w czystości używając płynów do mycia szyb. Czyli sprzątając łazienkę, stosujemy ten sam preparat do lustra i okna, co ułatwia pracę. Ponadto nabędziemy szklane panele o grubości dostosowanej do kafelków. Dzięki temu w aranżacji łazienki możemy zestawić je, tak jak w tym projekcie, z wybranymi płytkami ceramicznymi. Stworzą idealną, jednolitą całość.

Dużym atutem jest też to, że panele szklane są wielkoformatowe. W ten sposób pokryjemy nimi dużą powierzchnię. Gładka okładzina o jednolitej formie jest bardzo dekoracyjna. Największe panele mają wymiary 250 x 125 cm. Aby stworzyć większą powierzchnię, trzeba połączyć kilka elementów. Nie będzie to trudne, gdyż idealnie równe brzegi doskonale do siebie przylgną.

Panele szklane na ścianach Panele szklane na ścianach

Montaż paneli szklanych

Płyty paneli szklanych mają dwie różne strony – montażową i dekoracyjną. Pierwsza z nich jest zabezpieczona oraz dostosowana do przyklejenia na ścianie. Do montażu używa się białych lub przezroczystych klejów służących do mocowania płytek ceramicznych. Można też użyć silikonów przeznaczonych do przytwierdzania kafelków łazienkowych. Ważne, by produkty te były nieagresywne, czyli żeby nie zawierały substancji żrących, kwasopodobnych, izocyjanianów, rozpuszczalników i kwasów.

AHA

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

mjakmrowka