M jak Mrówka

Modna łazienka – cała w bieli

Modna łazienka – cała w bieli

Nowe wiadomości od designerów – biel nadal modna w aranżacji łazienki. W tej, w której ostatnio miałam przyjemność być, innego koloru się nie znajdzie.

Modna łazienka – cała w bieliWspaniale, że biała łazienka wciąż jest na topie, gdyż to kolor ponadczasowy, nie jest w stanie się znudzić i dobrze kojarzy się z miejscem wymagającym sterylności oraz higieny. Takie wykończenie zawsze będzie eleganckie. Ponadto korzystając z powszechnie dostępnych detergentów zawierających chlor, łatwo będzie utrzymać je w czystości i śnieżnej bieli. Nie będzie też trudno poddać ją remontowi – białe materiały będą zawsze dostępne.

Modna cegiełka w łazience

Idealnie biała łazienka, której się ostatnio przyglądałam, wcale nie męczy monotonią kolorystyczną. Dzieje się tak za sprawą wykorzystanych materiałów wykończeniowych. Przede wszystkim dynamizmu i efektywnego wyglądu wnętrzu nadają okładziny ścienne. W projekcie użyto płytek ceramicznych stylizowanych na kafelki z londyńskiego metra. Szkliwienie dające wysoki połysk sprawia, że ściany łazienki lśnią elegancką czystością bieli. Konsekwentnie, w tym samym kolorze zastosowano fugi. Przestrzenne płytki bardzo zdobią ściany, nadając im fakturę podobną do ceglanego muru, ale z efektem 3D.

Designerskie umywalki

Lśniące białe płytki ścienne oraz lustro dodają wnętrzu łazienki przestronności i sprawiają, że wydaje się ona optycznie powiększona. Dużą taflę szkła umieszczono nad umywalką. Jej misa nie jest zwyczajna, lecz wyjątkowo nowoczesna i ozdobna. Ma formę stojącej na posadzce amfory. Jednolita bryła ceramiki zasłania w ten sposób instalację hydrauliczną, a umywalka zyskuje oryginalną formę litej bryły. W zestawieniu z nowoczesną armaturą podtynkową, działającą na fotokomórkę, prezentuje się wyjątkowo okazale i dekoracyjnie.

 Modna łazienka – cała w bieli Modna łazienka – cała w bieli Modna łazienka – cała w bieli

Drzwi i ściana z mlecznego szkła

Dodatkowo efekt wzmożonej bieli i nowoczesności wykończenia dodaje zastosowana w łazience szklana płyta. Mleczne szkło wypełnia drzwi prowadzące do pomieszczenia oraz ścianę naokoło nich. To oryginalne i odważne rozwiązanie bardzo uatrakcyjnia przestrzeń i dodaje mu lekkości. Szklane płyty łatwo utrzymać w czystości, ponieważ tworzą idealnie gładką powierzchnię. Metalowe elementy montażowe oraz klamka utrzymane są w srebrnym kolorze, pasującym do armatury, podajnika do mydła i reszty elementów wyposażenia.

Modna łazienka – cała w bieliOświetlenie łazienki

LED-owe, czyli energooszczędne lampy użyte w łazience mają formę bocznych listew. Umieszczone na ścianach doskonale oświetlają przestrzeń i wydobywają ciekawy rysunek ceramicznej okładziny. Diody ułożone pasmowo sprawiają, że oprawa ma wyjątkowo nowoczesną, podłużną formę. W tej łazience zastosowano białe obudowy lamp. Użyte źródła światłą mają chłodną barwę, która jeszcze bardziej podkreśla moc bieli. Dzięki tym rozwiązaniom ma się wrażenie, że w łazience panuje atmosfera „śnieżnego pałacu”.

AHA

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *