M jak Mrówka

Organizer ścienny

Organizer ścienny

Wygodna alternatywa dla korkowej czy magnetycznej tablicy. Pozwala zagospodarować przestrzeń w kąciku pracy, ułatwia utrzymanie porządku, a jednocześnie ma ciekawy wymiar dekoracyjny. Organizer ścienny polecamy przy wykończeniu miejsca do pracy w domu oraz wzbogaceniu strefy ucznia.

Ostatni czas wymusił na nas przeorganizowanie życia, w tym głównie zawodowego. W wielu domach powstały mniej lub bardziej prowizoryczne kąciki do pracy, przybyło biurek i stolików do nauki dla dzieci. Czy w ślad za tym szła funkcjonalność i estetyka? A no właśnie. Przed nadchodzącym rokiem szkolnym jest jeszcze czas, żeby może coś zmienić, wprowadzić nowe rozwiązania, a przy tym zadbać o ich praktyczny i dekoracyjny wymiar. Organizer ścienny to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie miejsca do pracy nie jest wiele.

Organizer ścienny
fot. AdobeStock

Skromne biureczko nie będzie w stanie pomieścić bogactwa akcesoriów biurowych, które często do pracy są niezbędne. Kalendarzyki, notatniki, karteczki „przypominajki”, długopisy, ołówki i flamastry, nożyczki, linijki i ekierki, spinacze, zszywacze, wreszcie słuchawki, pendriv’y i zewnętrzne dyski to wszystko drobiazgi, które zwykle mamy przy pracy biurowej i szkolnej pod ręką. Niewielki kącik do pracy rzadko aranżujemy wzbogacając go dodatkowo innymi meblami, komodami i półkami, które ułatwiłyby nam przechowywanie tych niezbędnych akcesoriów. Organizer ścienny, przyjdzie nam zatem z pomocą. Umieszczony na sąsiadującej z biurkiem ścianie, pozwoli przypinać lub zawieszać wszelkie drobiazgi, a także zapewni wygodny dostęp do informacji, które tam umieścimy – wystarczy rzut oka.

Tekstylne organizery ścienne

Wykonane z materiału, lnu, ortalionu czy filcu organizery ścienne mogą bardzo ładnie dopełnić aranżację naszego kącika biurowego. Dobrane w podobnej gamie kolorystycznej co inne elementy wyposażenia, nawiązujące stylem do formuły, w jakiej utrzymane jest nasze wnętrze, będą wzbogacały przestrzeń, a nawet ja urozmaicą.

Tekstylne organizery mogą być wyposażone w płaszczyznę do przypinania różnych drobiazgów – np. zdjęć czy karteczek z notatkami, dodatkowo w gumki i uchwyty pozwalające zaczepić różne akcesoria, np. słuchawki czy ładowarki i przejściówki, wreszcie w kieszonki o różnych pojemnościach z przeznaczeniem na wszelkie akcesoria biurowe.

Taki organizer ścienny świetnie zuboży płaszczyznę biurka, zapewniając oszczędność miejsca na blacie. Odpowiednio powieszony, tak by dostęp był do niego łatwy, usprawni korzystanie i pracę – tak byśmy niezbędne drobiazgi mieli, tuż na wyciągnięcie ręki.

Organizery ścienne w formie kratownicy i siatki w ramie

To ostatni hit wnętrzarski. Wiele aranżacji niewielkich kącików biurowych wykorzystuje właśnie jako element wystroju i praktycznego udogodnienia organizery ścienne w postaci ażurowej kraty.

Organizer ścienny
fot. AdobeStock

Popularyzowane są dwa modele takich rozwiązań – wykonane z ozdobnej stali niewielkie, lekkie kratownice do oparcia o biurko i ścianę lub do zawieszenia na ścianie oraz wykonane z dekoracyjnego sznurka siatki, zamknięte w estetycznej ramie.

Taki organizer pozwala przede wszystkim podczepiać różne drobiazgi, głównie notatki, zdjęcia dodające waloru, ciekawe grafiki. Jest też jednak dobrą bazą do zawieszenia niewielkich pojemników np. na sprzęt do pisania, drobnych doniczek z roślinami ozdobnymi, a także do podczepienia dekoracyjnego oświetlenia np. w postaci girlandy świetlnej. Do tego typu organizera warto zaopatrzyć się w finezyjne i pomysłowe przypinki-haczyki np. drewniane klipsy do bielizny.

autor tekstu: Dominika
zdjęcie tytułowe: AdobeStock

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *