M jak Mrówka

Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza

Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza

Przyszedł ten szczególny czas w roku, kiedy to chociaż trochę w każdym z nas budzi się niedźwiedź. Marzymy, by zakopać się w ciepłe pledy niczym w gawrze i oddać niezmąconemu relaksowi. Szukamy miejsc przytulnych w kontraście do aury za oknem. Wykorzystajmy zatem proste sposoby, które ogrzeją nastrój w naszym domu.

Jesienny i zimowy czas ma zdecydowanie domowy charakter. Nieprzyjazna aura, słota i brak słońca nastrajają raczej do zaszywania się w pieleszach naszych mieszkań. Odpowiednio zaaranżowane przestrzenie, bogate w klimatyczne, dodające atmosfery ciepła dodatki potrafią zbudować aurę, w której melancholia nam nie grozi. Jakie zatem rozwiązania mogą sprawdzić się, kiedy chcemy ocieplić klimat domu?

Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza

Kominek elektryczny

To propozycja dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na instalację kominka spalinowego. doskonale sprawdzi się więc w mieszkaniu w bloku. Do złudzenia przypominający standardowy wkład kominkowy, model elektryczny wyposażony jest w bardzo realistyczną imitację paleniska emitującą iluzję płomieni i żarzącego się drewna oraz termowentylator generujący strumień ciepłego powietrza. Sterowanie kominkiem odbywa się w wygodny sposób za pomocą pilota.

Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza
Świece w zestawie

Żywy ogień zawsze wprowadza atmosferę ciepła i harmonii. Zaklęty w świecach dodaje przy tym romantyzmu. Zimą, gdy szybko robi się ciemno, dodajmy naszym wnętrzom tego wyjątkowego blasku migocących świec. Bardzo efektownie wyglądają świece o podobnych kształtach, wzorach lub kolorach, dlatego warto szukać proponowanych przez producentów zestawów lub serii. Pamiętajmy przy tym o ciepłych barwach świąt: czerwień, karmazyn, pomarańcz.

Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza
Futrzane tekstylia

Nic tak nie działa przyjemnie na zmysły jak miękkość i sprężystość futrzanych tkanin. Ostatnio cieszą się ogromną popularnością, dlatego bez trudu znajdziemy w sklepach kapy, koce i pokrowce na poduszki z gęstym puszystym włosiem, w wielu kolorach do złudzenia przypominające naturalne futro, a także te zupełnie nowoczesne z metalicznym połyskiem lub w kontrastowej barwie. Dekorujmy nimi różne zakątki domu, nawet pozornie nietypowe, np. strefy pod oknem – przyniosą wrażenie ciepła i przytulności. Warto też poszukać dywaników z imitacji skór zwierzęcych. Sprawdzą się szczególnie tam, gdzie wypoczywamy i zdarza nam się stąpać na boso.

Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza
Zabawa motywem sweterka

Wzory wełnianych splotów, ścieg ręcznych robótek daje wrażenie otulenia. Nic dziwnego, że szybko został zapożyczony na potrzeby dekoracji ceramiki. Szczególnie kubeczki z motywem sweterka wydają się wdzięcznym pomysłem na ocieplenie zimowej codzienności. Gorący napój w takim serwisie smakuje wyjątkowo. Jeśli potrafimy szydełkować lub robić na drutach, a zimowe wieczory zdecydowanie sprzyjają takim pracom, warto wykonać dekoracyjne pokrowce na kubeczki samodzielnie. Może to być również dobry pomysł na prezent pod choinkę. W tym szczególnym czasie „ciepłem” należy się dzielić.

Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza Ocieplamy klimat – gadżety wprowadzające ciepły nastrój do wnętrza
Termofory i termoforki

Chociaż pierwsze skojarzenie, jakie nasuwa nam się, gdy pomyślimy o termoforze dotyczy choroby i bólu brzucha, to jednak warto nieco odczarować ten bardzo przydatny gadżet. W ostatnim czasie pojawiło się wiele wariantów tego gumowego worka do napełniania gorącą wodą, które sprawiły, że wygląda on uroczo, a dodatkowo pozwala na wiele zastosowań. Piękne wzorzyste kolorowe pokrowce oraz różne wielkości i kształty termoforów sprawiają, że możemy mieć je zawsze na podorędziu – szczególnie kiedy wrócimy po długim dniu z pracy, zmarznięci i w nie najlepszym nastroju, ogrzanie dłoni czy stóp może wywołać w nas ulgę i relaks.

Dominika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *