Przyszedł ten szczególny czas w roku, kiedy to chociaż trochę w każdym z nas budzi się niedźwiedź. Marzymy, by zakopać się w ciepłe pledy niczym w gawrze i oddać niezmąconemu relaksowi. Szukamy miejsc przytulnych w kontraście do aury za oknem. Wykorzystajmy zatem proste sposoby, które ogrzeją nastrój w naszym domu.
Jesienny i zimowy czas ma zdecydowanie domowy charakter. Nieprzyjazna aura, słota i brak słońca nastrajają raczej do zaszywania się w pieleszach naszych mieszkań. Odpowiednio zaaranżowane przestrzenie, bogate w klimatyczne, dodające atmosfery ciepła dodatki potrafią zbudować aurę, w której melancholia nam nie grozi. Jakie zatem rozwiązania mogą sprawdzić się, kiedy chcemy ocieplić klimat domu?
Kominek elektryczny
To propozycja dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na instalację kominka spalinowego. doskonale sprawdzi się więc w mieszkaniu w bloku. Do złudzenia przypominający standardowy wkład kominkowy, model elektryczny wyposażony jest w bardzo realistyczną imitację paleniska emitującą iluzję płomieni i żarzącego się drewna oraz termowentylator generujący strumień ciepłego powietrza. Sterowanie kominkiem odbywa się w wygodny sposób za pomocą pilota.
Świece w zestawie
Żywy ogień zawsze wprowadza atmosferę ciepła i harmonii. Zaklęty w świecach dodaje przy tym romantyzmu. Zimą, gdy szybko robi się ciemno, dodajmy naszym wnętrzom tego wyjątkowego blasku migocących świec. Bardzo efektownie wyglądają świece o podobnych kształtach, wzorach lub kolorach, dlatego warto szukać proponowanych przez producentów zestawów lub serii. Pamiętajmy przy tym o ciepłych barwach świąt: czerwień, karmazyn, pomarańcz.
Futrzane tekstylia
Nic tak nie działa przyjemnie na zmysły jak miękkość i sprężystość futrzanych tkanin. Ostatnio cieszą się ogromną popularnością, dlatego bez trudu znajdziemy w sklepach kapy, koce i pokrowce na poduszki z gęstym puszystym włosiem, w wielu kolorach do złudzenia przypominające naturalne futro, a także te zupełnie nowoczesne z metalicznym połyskiem lub w kontrastowej barwie. Dekorujmy nimi różne zakątki domu, nawet pozornie nietypowe, np. strefy pod oknem – przyniosą wrażenie ciepła i przytulności. Warto też poszukać dywaników z imitacji skór zwierzęcych. Sprawdzą się szczególnie tam, gdzie wypoczywamy i zdarza nam się stąpać na boso.
Zabawa motywem sweterka
Wzory wełnianych splotów, ścieg ręcznych robótek daje wrażenie otulenia. Nic dziwnego, że szybko został zapożyczony na potrzeby dekoracji ceramiki. Szczególnie kubeczki z motywem sweterka wydają się wdzięcznym pomysłem na ocieplenie zimowej codzienności. Gorący napój w takim serwisie smakuje wyjątkowo. Jeśli potrafimy szydełkować lub robić na drutach, a zimowe wieczory zdecydowanie sprzyjają takim pracom, warto wykonać dekoracyjne pokrowce na kubeczki samodzielnie. Może to być również dobry pomysł na prezent pod choinkę. W tym szczególnym czasie „ciepłem” należy się dzielić.
Termofory i termoforki
Chociaż pierwsze skojarzenie, jakie nasuwa nam się, gdy pomyślimy o termoforze dotyczy choroby i bólu brzucha, to jednak warto nieco odczarować ten bardzo przydatny gadżet. W ostatnim czasie pojawiło się wiele wariantów tego gumowego worka do napełniania gorącą wodą, które sprawiły, że wygląda on uroczo, a dodatkowo pozwala na wiele zastosowań. Piękne wzorzyste kolorowe pokrowce oraz różne wielkości i kształty termoforów sprawiają, że możemy mieć je zawsze na podorędziu – szczególnie kiedy wrócimy po długim dniu z pracy, zmarznięci i w nie najlepszym nastroju, ogrzanie dłoni czy stóp może wywołać w nas ulgę i relaks.
Dominika