M jak Mrówka

Nowoczesne ogrodzenia

Nowoczesne ogrodzenia

Dzisiaj do bardzo popularnych należą ogrodzenia przęsłowe. Najbardziej efektownie wyglądaj, gdy są łączone z elementami murowymi.

Nowoczesne ogrodzeniaOgrodzenie posesji powinno pasować do budynku, jego stylu oraz charakteru i wielkości działki. Jego proporcje są istotne dla całościowego efektu. Zbyt masywne, pełne, wysokie okalające nieduży teren będą wyglądały karykaturalnie. Z kolei zupełnie transparentne na sporej posesji nie zapewnią intymności. Dobrym rozwiązaniem, które daje wypośrodkowany efekt jest modne obecnie ogrodzenie łączone, gdzie spore elementy murowe stanowią stabilną oprawę dla przęseł.

Modne przęsła ogrodzeniowe

Najbardziej popularną obecnie formą ogrodzeń są zgeometryzowane przęsła metalowe o szerokich, poziomo usytuowanych sztachetach. Ich bardzo schludny, uporządkowany rysunek liniowy nadaje posesji czytelny i elegancki obrys. Przerwy między równolegle ułożonymi lamelami dają nieduże prześwity, które nadają ogrodowi efekt głębi i pozwalają na wzrokowy kontakt z otoczeniem. Najczęściej wybierane są dziś przęsła w kolorach ciemnych, stalowych, w odcieniach antracytu. Bez trudu nabędziemy gotowe ogrodzenia, co bardzo ułatwia montaż i przyspiesza budowę. Przęsła mają fabryczne uchwyty, służące do wmurowania w konstrukcję słupka lub do łączenia z jego elementem montażowym. Są zabezpieczone przed korozją i powinny być odporne na warunki atmosferyczne. Należy sprawdzić przed zakupem, czy producent daje nam na przęsła gwarancję, w tym na trwałość powłoki malarskiej.

Nowoczesne ogrodzenia Nowoczesne ogrodzenia

Zamiast prostych słupków

Tradycyjne ogrodzenie łączone zazwyczaj konstruowane jest z wolno stojących słupków (często wykonanych z cegły lub klinkieru) oraz niewiele podwyższonego fundamentu tworzącego niewysoki cokół. Solidniejsza i bardziej elegancka konstrukcja powstanie z otynkowanych bloczków ogrodzeniowych o wyższym cokole. Stworzą piękną oprawę dla przęseł. Warto nabyć system ogrodzeniowy, czyli wszystkie niezbędne elementy, w gotowej formie, służące do wzniesienia kompletnego ogrodzenia. Elegancko będzie wyglądał mur otynkowany i pomalowany. Konieczne jest jednak zastosowanie dobrej jakości chemii budowlanej. Najlepsze będą produkty samoczyszczące, do których nie przywierają zanieczyszczenia. Taka elewacja się nie przebarwia. Powinna być też odporna na grzyby i pleśnie. Jasna, na przykład biała elewacja, doskonale będzie odcinać się od antracytowych lameli i stworzy powierzchnię odbijającą światło. Czysta i klarowna forma ogrodzenia tego typu to idealny dodatek do nowoczesnej architektury domu.

AHA

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

1 komentarzSkomentuj

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *