M jak Mrówka

Nowe kosze na śmieci – decoupage

Nowe kosze na śmieci - decoupage

Syn wyjechał na obóz zuchowy i w domu zapanowała cisza i spokój. Nikt nic ode mnie nie chciał, więc postanowiłam spróbować, za przykładem mojej koleżanki, decoupage’u. Zaczęłam od małych przedmiotów, których w razie czego nie szkoda byłoby mi wyrzucić.

Nowe kosze na śmieci - decoupageRozejrzałam się po pokoju syna i w oko mi wpadł kosz na śmieci w jakieś „dzieciuchowe” wzorki. Przypomniało mi się także, że drugi kosz w delfinki stoi przed wejściem do domu i moknie. To właśnie im obu postanowiłam nadać nowy wygląd. W wyniku przeróżnych moich zakupów i robótek ręcznych w domu znalazły się 3 puszki z szarą farbą, w tym jedna jasnoszara, prawie biała. Już kiedyś nią malowałam doniczki (o czym możecie przeczytać w „Jak odnowić doniczki”), a teraz postanowiłam nanieść ją na kosze i w końcu pozbyć się farby. 

Oczywiście najpierw o metodzie decoupage poczytałam i przygotowałam się teoretycznie. Nie chciałam też dużo inwestować, bo koszt nowego plastikowego kosza jest znikomy. Do rozpoczęcia prac brakowało mi serwetek i lakieru akrylowego. Z zakupem lakieru nie byNowe kosze na śmieci - decoupageło najmniejszego problemu (dostępny jest w każdym sklepie z chemią budowlaną), jednak serwetki, których wzorek pasowałby 10-latkowi były trudne do znalezienia. Udało się jednak.

I tak najpierw pomalowałam kosze. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałożyłam drugą. W międzyczasie wycinałam ważki (na kosz do pokoju syna) i tulipany (na kosz do łazienki) z serwetek. Serwetki mają trzy warstwy, pozostawiamy tylko jedną, tę ze wzorem. Wzory przyklejam na lakier, nie kupowałam żadnych klejów, a na białko nie miałam odwagi przyklejać. Miejsce, gdzie chciałam przykleić motyw smarowałam lakierem, a gdy trochę przeschnął, przykładałam wycinankę. Zaczynałam od środka, wygładzając ją na zewnątrz palcami. Starałam robić się to delikatnie, by nie porwał się cienki wzór serwetki. Nie wyszło idealnie, ale prawie nic nie widać.

          Nowe kosze na śmieci - decoupage     Nowe kosze na śmieci - decoupage

Na koniec kosze polakierowałam – 2 razy. Jak syn przyjechał z obozu miał niespodziankę, zresztą nie jedną, bo farby mi zostało i musiałam ją przecież wykorzystać, ale o tym możecie przeczytać w artykule „Decoupage – sposób na minikomodę”.

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *