M jak Mrówka

Decoupage – sposób na minikomodę

Decoupage – sposób na minikomodę

W naszym domu jest pełno rzeczy, które są już lekko zestarzałe. Niby nie stare, a już nie nowe. Szkoda nam ich wyrzucić, bo są potrzebne, a kupno takich samych mija się z celem. Jest jednak sposób na szybkie i efektowne ich odnowienie.

Decoupage – sposób na minikomodę

U nas jednym z takich przedmiotów jest minikomoda. My mieliśmy dwie. Jedna już przeszła metarmofozę. Teraz przyszła kolej na drugą, szczególnie, że po pomalowaniu kosza na śmieci do pokoju syna wpadłam na pomysł stworzenia kompletu dodatków, które będzie łączył wzór ważki. Postanowiłam nadal stosować decoupage.

Do pomalowania minikomody wykorzystałam jasnoszarą farbę akrylową, która została mi po przemalowaniu koszy („Nowe kosze na śmieci – decoupage”). Nie będę opisywała dokładnie wszystkich czynności, jakie wykonywałam podczas malowania, ponieważ instrukcję znajdziecie we wpisie „Minikomoda po renowacji”. Decoupage – sposób na minikomodęJak już dwie warstwy farby wyschły, nakleiłam wycięte z serwetek ważki. Pamiętajmy, że przyklejamy tylko jedną wierzchnią warstwę serwetki, tę ze wzorem – dwie pozostałe odgrywamy. Do przyklejenia wykorzystałam lakier 

akrylowy. To bardzo dobry pomysł, ponieważ nie musimy inwestować w klej, a poza tym dość szybko schnie i efektem końcowym możemy cieszyć się po niedługim czasie. Każdą szufladkę smarowałam lakierem, czekałam aż lekko przyschnie i przykładałam serwetkowy wzór, lekko wygładzając palcami.

Na koniec całość dwukrotnie polakierowałam, oczywiście przed nałożeniem drugiej warstwy lakieru poczekałam aż pierwsza wyschnie. Całość prezentuje się całkiem nieźle. Decoupage okazał się nie taki trudny jak myślałam i nie będzie to moja ostatnia praca tą metodą – wzór ważki na pewno pojawi się jeszcze gdzieś.

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *