M jak Mrówka

Naklejka rejestracyjna – jak ją usunąć z szyby samochodu

Naklejka rejestracyjna – jak ją usunąć z szyby samochodu

Kupno samochodu wiąże się z jego przerejestrowaniem. W wydziale komunikacji dostajemy nowe tablice i naklejkę rejestracyjną na przednią szybę. Niestety odklejenie poprzedniej może niewprawionym kierowcom zająć trochę czasu, a nie może być dwóch naklejonych. Jak sobie z poradzić z tym problemem?

Przerejestrowałam samochód, wymieniłam tablice i w ręku została mi ta nieszczęsna naklejka rejestracyjna. Jakoś mi świtało w głowie, że pozbycie się nieaktualnej jest trudne. Wrzuciłam więc nową naklejkę do schowka i przestałam zajmować tą sprawą. Jednak co jakiś czas temat naklejki powracał i przymierzałam się do jej wymiany – w końcu to mój obowiązek.

Naklejka rejestracyjna – jak ją usunąć z szyby samochodu
fot. Skoda

Naklejka rejestracyjna – sposoby na jej usunięcie

W internecie przeczytałam, że naklejkę można usunąć za pomocą suszarki do włosów. Wystarczy strumień ciepłego powietrza nakierować na naklejkę i jej okolice – nie podgrzewamy naklejki punktowo, robimy to szerokim strumieniem. Niektórzy polecają również ogrzanie szyby z zewnętrznej strony. Po kilkuminutowym nagrzewaniu róg naklejki podważamy żyletką, skrobakiem lub paznokciem. Najlepiej zrywać naklejkę pociągając z dwóch stron. Jeśli do pracy przystąpiliśmy w chłodny dzień, postarajmy się równomiernie rozgrzewać szybę – gorący strumień skierowany punktowo może doprowadzić do pęknięcia szyby. Powiem szczerze, mimo że mieszkam w swoim domu, nie uśmiechało mi samodzielne odklejanie, szczególnie że pogoda nie zachęcała do prac na dworze. Mam to szczęście, że moja koleżanka ma warsztat samochodowy. Poszłam więc po najmniejszej linii oporu i po prostu do niej podjechałam. Ania poradziła sobie z naklejką w minutę, no może dwie. Usunęła ją za pomocą nożyka do tapet. Tylko jak mi tłumaczyła podważyć naklejkę trzeba na środku. Może następnym razem spróbuję sama…

Jak usunąć pozostałości po folii i kleju

Jeśli uporaliśmy się z usunięciem naklejki rejestracyjnej, musimy jeszcze pozbyć się resztek kleju, a czasami i folii. Ale to już akurat najmniejszy problem. Pozostałości usuniemy szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną, a gdy są to niewielkie ślady to wystarczy zmywacz do paznokci. Uwaga! Pracę tę wykonujemy przy otwartych drzwiach, ze względu na szkodliwe opary.

autor tekstu: Asia
zdjęcie otwierające: pixabay.com

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *