M jak Mrówka

Modne zygzaki – szewron na topie!

Modne zygzaki – szewron na topie!

Chociaż wzór szewron (chevron) znany jest od tysiącleci, to jednak w aranżacji wnętrz nigdy nie był tak popularny, jak obecnie. Gdzie się sprawdzi?

Modne zygzaki – szewron na topie!

Motywy geometryczne należą dzisiaj do bardzo chętnie wykorzystywanych podczas urządzania wnętrz. Koła, romby, trójkąty czy kwadraty budują rytmiczny, a zarazem usystematyzowany wzór ceniony w stylizacjach industrialnych, minimalistycznych czy bliskich art déco. Do tego typu deseni można też zaliczyć wyrazisty wzór zygzaka, czyli złamanej najczęściej pod kątem 45o linii prostej.

Modne zygzaki – szewron na topie!

Modne zygzaki – szewron na topie!Wzór szewron – modny i uniwersalny

W powszechnej świadomości zaistniał dzięki firmie odzieżowej Missoni i jej słynnej kolekcji Target – charakterystyczne różnokolorowe zygzaki są synonimem materiałów używanych przez jej projektantów już od lat. Dla nowoczesnych stylizacji wnętrz wzór szewron odkrył modernizm, jednak to obecnie zygzak należy do motywów chętnie wykorzystywanych w różnorodnych stylizacjach. Jednocześnie nie jest to motyw wyeksploatowany aranżacyjnie i doskonale służy odświeżeniu wizerunku pomieszczeń. Dzięki swojemu dynamizmowi dodaje polotu nieco nudnym aranżacjom minimalistycznym czy loftowym. Sprawdza się także we wnętrzach urządzanych w stylu skandynawskim. Po motyw zygzaka warto sięgnąć, gdy chcemy uczynić mniej oczywistymi stylizacje klasyczne oraz eklektyczne. O szewronie nie zapominajmy także decydując się na styl art déco.

Modne zygzaki – szewron na topie!

Zygzak górą!

Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie tego deseniu w aranżacji wnętrz, mamy możliwości bez liku! Na trwałe zagości we wnętrzach, gdy na podłodze ułożymy wzór jodełki francuskiej. Bezpiecznym wyborem będzie zastosowanie dywanu z tym motywem – do dyspozycji mamy zarówno bardzo kolorowe wyroby, jak i bardziej stonowane, np. czarno-białe. Szewron można też wykorzystać na ścianie, choćby wybierając tapetę z tym deseniem. Decydując się na szewron w wariancie ściennym, ograniczmy się do jednej ściany lub kilku fragmentów. Wyrazisty zygzak w nadmiarze może bowiem okazać się męczący. Duże możliwości stwarza wybór mebli tapicerowanych oraz dodatków ozdobionych zygzakami. Możemy podążać za modą, kupując kilka poduszek, pled czy ręczniki lub kubeczki z wzorem szewron.

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *