M jak Mrówka

Kolorowy mix w łazience

Kolorowy mix w łazience

Chociaż bardzo lubię swoją łazienkę, to jednak jestem trochę zmęczona jej minimalizmem, dlatego też od pewnego czasu myślałam o odświeżeniu tego pomieszczenia. Jednak na wymianę płytek nie mam ani siły, ani funduszy. Inspiracją dla nowej aranżacji stały się łazienkowe akcesoria i sprzęty firmy DUSCHYz serii THINK COLORFUL.

Moja łazienka była remontowana kilka ładnych lat temu. Chciałam stworzyć na tyle uniwersalne wnętrze, by nawet po paru latach jego uroda nie przebrzmiała. Bazę tworzą ściany oraz podłoga wykończone płytkami ceramicznymi w odcieniu ciepłej śmietankowej bieli. W połączeniu z białymi sprzętami łazienkowymi całość sprawia wrażenie spokojnej ponadczasowej elegancji. Jednak co tu kryć – takie wykończenie może z czasem nużyć swoją monotonią, dlatego staram się dodać jej charakteru za pomocą ręczników, kwiatów, świec. Okazało się, że bardzo pomocne mogą być także niezbędne w każdej łazience mydelniczki, kubeczki, a nawet baterie umywalkowe i słuchawki prysznicowe.

Kolorowy mix w łazience   Kolorowy mix w łazience    Kolorowy mix w łazience

Kolorowy mix w łazienceBarwne zestawy

Kolorowe akcesoria łazienkowe to najszybszy sposób na odmianę tego wnętrza. Mnie zachwycił zestaw Belizza, składający się z kubeczka, kubka na szczoteczki, mydelniczki oraz dozownika mydła. Proste wzornictwo doskonale pasuje do minimalistycznego wystroju mojej łazienki, a soczysty kolor limonkowej zieleni ożywia wnętrze i cieszy oczy wszystkich domowników. Wybór koloru nie był łatwy, zachwycił mnie także komplet niebieski, ale można też kupić biały, czarny, zielony, różowy, szary i czerwony. Akcesoria zostały wykończone przyjemną w dotyku nowoczesną powłoką przypominającą gumową, której zawdzięczają trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Ustawione na szerokim blacie białej umywalki tworzą barwną plamę ożywiającą wnętrze.

  Kolorowy mix w łazience Kolorowy mix w łazience

Kolorowy mix w łazienceKolorowa kąpiel

Od kiedy mieszka z nami mama mojego męża, musieliśmy zadbać o wyposażenie brodzika w gumową matę antypoślizgową. Jakaż była moja radość, gdy okazało się że mogę ją również dobrać w takim samym kolorze jak kubeczki i mydelniczki, poza zieloną mata jest również dostępna w wariancie białym, niebieskim, czerwonym i różowym. Mata Bubbles jest wyposażona w gumowe przyssawki, które gwarantują, że w trakcie kąpieli się nie przesunie.

Moja łazienka jest stosunkowo niewielka, dlatego zamiast kabiny wykorzystuję zasłonę prysznicową. DUSCHY proponuje również dobranie zasłony prysznicowej w ciekawych barwach: jasnoniebieskiej, ciemnoniebieskiej, szarej, zielonej, czerwonej, różowej, fioletowej, beżowej, czarnej i pomarańczowej. Wszystkie są piękne, ja konsekwentnie zdecydowałam się na zieloną – chociaż kusiła mnie także pomarańczowa. Ucieszyłam się, że zasłona ma wszyte u dołu obciążniki, dzięki czemu nie będzie przyklejać się do ciała w podczas kąpieli.

  Kolorowy mix w łazience Kolorowy mix w łazience Kolorowy mix w łazience         Kolorowy mix w łazience    Kolorowy mix w łazience  Kolorowy mix w łazience

Energetyczne baterie

Dzieciom największą radość sprawiła nowa bateria umywalkowa oraz słuchawka prysznicowa, które musieliśmy wymienić. Także przy ich wyborze pomocna okazała się oferta DUSCHY. Konsekwentnie zdecydowaliśmy się na minimalistyczną baterię jednouchwytową z zielonym akcentem kolorystycznym, jest tak inna od powszechnie dostępnych, że budzi zainteresowanie wszystkich z niej korzystających. W przyszłości zamierzamy też wymienić na kolorową baterię wannową oraz prysznicową. Poza zielonymi można też wybrać baterie w barwach proponowanych w serii THINK COLORFUL. Na razie zdecydowaliśmy się na wymianę słuchawki prysznicowej z silikonowym sitem zielonym tak jak inne użyte w łazience akcesoria. Słuchawka jest nie tylko piękna, ale też bardzo praktyczna. Wyróżnia ją możliwość zmiany strumienia na deszczowy, masażowy lub mieszany. Poza zieloną barwą sitka można wybrać beżowe, niebieskie lub czerwone.

Kolorowy mix w łazience  Kolorowy mix w łazience    

Ja zdecydowałam się na rozwiązanie dość bezpieczne i wybrałam dodatki w tej samej kolorystyce, ale możliwość stworzenia eleganckiej, spójnej kompozycji daje nam również łączenie kilku kolorów. Kusi mnie na przykład zestawienie zielonego z niebieskim lub z szarością. A Wy jakie macie pomysły?

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *