M jak Mrówka

Kasztanowe drzewko – jak zrobić jesienne drzewko

Kasztanowe drzewko – jak zrobić jesienne drzewko

Zainspirowana zdjęciami koleżanki umieszczonymi w sieci nie wytrzymałam i postanowiłam zrobić kasztanowe drzewko. Pogoda w weekend zachęcała do spacerów, więc wybraliśmy z synem na zbiory. Wykonanie drzewka odłożyłam do wieczora, kiedy to polscy siatkarze walczyli o finał – aby się odstresować.

Kasztanowe drzewko – jak zrobić jesienne drzewkoCo potrzebne do wykonania kasztanowego drzewka takiego jak moje? Oczywiście kasztany, doniczka (lub inne naczynie), styropian, kulka styropianowa, gałązka, sznurek, wstążka, koraliki, klej na gorąco i wikol. Zaczęłam od wycięcia ze styropianu odpowiedniej formy, którą umieściłam w doniczce. Potem gałązkę obkleiłam sznurkiem (użyłam wikolu) i zaczęłam kasztanami obklejać kulkę styropianową (miałam niewykorzystaną bombkę styropianową). Do przyklejania kasztanów używałam niezawodnego kleju na gorąco. Kasztany są dość duże, więc nie da się nimi dokładnie pokryć powierzchni kulki. Aby zamaskować dziury, zrobiłam ze wstążki kokardy i powklejałam w puste miejsca. Koraliki przyklejałam wedle uznania. Całość składamy i mamy własnoręcznie zrobioną niepowtarzalną ozdobę jesienną. Łatwe? Łatwe… i odstresowujące:)

Kasztanowe drzewko – jak zrobić jesienne drzewko Kasztanowe drzewko – jak zrobić jesienne drzewko Kasztanowe drzewko – jak zrobić jesienne drzewko
Kasztanowe drzewko – jak zrobić jesienne drzewko

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *