M jak Mrówka

Wygodne siedzisko pod prysznic

Wygodne siedzisko pod prysznic

Kąpiel pod prysznicem nie musi być krótka, wystarczy zamontować wygodne siedzisko, by cieszyć się natryskiem tak długo, jak tylko mamy ochotę. Krzesełko, ławeczka? Sprawdź, jakie siedzisko prysznicowe spełni twoje oczekiwania.

Wygodne siedzisko pod prysznicCoraz więcej osób decyduje się na montaż w łazience prysznica. Rezygnacja z wanny jest podyktowana choćby oszczędnością przestrzeni – niewielkich łazienek nie brakuje w naszych domach. Jednak nie zawsze mamy ochotę na szybki tusz. Dłuższe rozkoszowanie się ciepłym prysznicem może być milsze, jeśli będziemy mogli się zrelaksować na wygodnym siedzisku kąpielowym. Przyda się ono również pod prysznicem, jeśli w domu są osoby mniej sprawne: chore, starsze lub dzieci.

Siedzisko pod prysznicem

Decydując się na montaż siedziska w kabinie prysznicowej, wybierzmy model, który będzie dla użytkowników bezpieczny. Przede wszystkim powinien być stabilny, tak abyśmy siadając na nim czuli się pewnie. Sprawdźmy również jego nośność – producenci oferują wyroby, które są w stanie udźwignąć osoby o wadze na przykład 150 kg. Dobrym wyborem są produkty o konstrukcji wykonanej ze stali. Jeśli kabina prysznicowa jest niewielka, docenimy siedzisko pod prysznic, które można złożyć – wówczas może ono zajmować tylko kilka centymetrów powierzchni w głąb kabiny. W takim przypadku bez problemu będą z niej mogli korzystać wszyscy użytkownicy. Na siedziska montowane na stałe trzeba przeznaczyć więcej miejsca, niektóre modele mogą zajmować nawet do 40 cm.

Wygodne siedzisko pod prysznic Wygodne siedzisko pod prysznic Wygodne siedzisko pod prysznic

Przyjemność siedzenia

O komforcie korzystania z takiej prysznicowej ławeczki decyduje również materiał, z jakiego wykonano element, na którym siedzimy. Ta część siedziska prysznicowego powinna być miła dla ciała. Najczęściej spotyka się siedzenia z tworzyw sztucznych, można jednak spotkać się z siedzeniami drewnianymi, wykonanymi z egzotycznych gatunków drewna odpornego na wilgoć lub thermodrewna. Niekiedy można również spotkać siedziska kamienne lub wykończone płytkami ceramicznymi.

Alternatywa – krzesło pod prysznic

Jeśli nie zdecydowaliśmy się na montaż siedziska, można wykorzystać pod prysznicem specjalne krzesło przeznaczone do tego celu dla osób niepełnosprawnych. Ma ono bardzo wytrzymałą konstrukcję aluminiową lub stalową oraz wygodnie wyprofilowane siedzenie i oparcie. Ociekanie wody ułatwiają otwory w siedzeniu i oparciu. Bezpieczeństwo osób korzystających z takiego siedziska gwarantują również antypoślizgowe nakładki zamocowane na jego nogach. Wstawanie z krzesła nie będzie przysparzało problemów za sprawą wygodnych oparć.

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *