M jak Mrówka

Jak umyć szklany stół?

Jak umyć szklany stół

Szklany stół to bardzo efektowny i elegancki element dekoracyjny, nic więc dziwnego, że jest coraz bardziej popularny. Jak jednak go czyścić, aby nie szpecił wnętrza?

Szklany stół pasuje do większości stylów aranżacji wnętrz. Wizualnie jest lekki i delikatny, więc nie przytłoczy pomieszczenia – sprawdzi się zarówno w przestronnych pomieszczeniach, jak również w małych wnętrzach. Szklany stół będzie ozdobą pod jednym warunkiem – musi być czysty.

Jak umyć szklany stół?

Lśniący szklany stół

Szklany stół to wyzwanie. Przede wszystkim musimy pamiętać, aby czyścić go z obu stron. Jeśli przetrzemy stół tylko z wierzchu, przezroczysta tafla uwidoczni to, co umknęło naszej uwadze. Sposób, w jaki będziemy czyścić stół, zależy od tego, czy blat jest wykonany z samego  szkła, czy połączony jest z drewnem, metalem lub tworzywem sztucznym. Najłatwiej jest wyczyścić blat wykonany w całości ze szkła. Do tego celu możemy użyć preparatów do mycia szyb, wody z octem, czy wody z mydłem. Nanosimy je na szklaną powierzchnię i przecieramy szmatką nie pozostawiająca włókien lub ręcznikiem papierowym. Postępujemy w ten sam sposób, co podczas mycia okien czy luster.

Jeśli szkło ma drewniana oprawę, do czyszczenia blatu najlepiej użyć preparatu, który jest bezpieczny dla obu tych materiałów – sprayu „all in one”. Przeznaczony jest on do czyszczenia wielu powierzchni – czyści nie tylko drewno czy szkło, ale także metal, z którego elementy dość często pojawiają się w szklanych stołach. Oczywiście możemy też użyć innego środka do umycia szklanej powierzchni, a innego do wyczyszczenia drewna (czy metalu). Musimy jednak uważać, by nie doprowadzić do kontaktu nieodpowiedniej powierzchni z nieprzeznaczonym do niej specyfikiem.

Jaki szklany stół?

Na szklanym stole widać najdrobniejsze zabrudzenia czy odcinki palców, dlatego powinniśmy myć go bardzo często. Najłatwiejsze do utrzymania w czystości są blaty z gładkiego szła, nieco trudniejsze ze szkła matowego, gdyż trudno je wyczyścić bez pozostawienia nieestetycznych smug. Bardzo dekoracyjne i modne są stoły wykonane z czarnego szkła, jednak decydując się na ten model pamiętajmy, że osadzający się na nim kurz i odciski palców będą wyjątkowo widoczne.

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *