M jak Mrówka

Jak kupować materiały do remontu?

Jak kupować materiały do remontu

W zależności od zakresu planowanych prac, wymagań oraz budżetu możemy wybrać niezbędny asortyment, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Swobodę w planowaniu listy produktów i zgodnie z nią wydatków zapewni nam duża dostępność różnorodnych materiałów budowlanych.

Pełen wachlarz towarów znajdziemy w ogólnodostępnych sklepach, marketach budowlanych oraz w internecie. Dobrą ofertę proponują np. składy budowlane PSB oraz sklepy PSB „Mrówka”. Materiały niezbędne do przeprowadzenia renowacji możemy nabyć sami lub zamówić u dostawców firm remontowo-budowlanych.

Samodzielny wybór materiałów

Posiadając ogólną wiedzę dotyczącą podstawowych artykułów niezbędnych do przeprowadzenia prac remontowych (jeśli nie mamy pewności, co jest potrzebne, lepiej jest to ustalić z wykonawcą), możemy przystąpić do analizy oferty rynkowej. Pamiętajmy, że większe markety z budowlanym asortymentem mogą mieć atrakcyjniejsze ceny niż mniejsze sklepy posiadające wyższą marżę. Oprócz tego sieciowe, znane markety będą swą ofertę prezentowały na stronach internetowych. Potrzebne materiały znajdziemy zdalnie w sieci, poznamy tam ich szczegółowe dane techniczne, wygląd na zamieszczonych fotografiach i sprawdzimy ich dostępność w dowolnym sklepie. Zaoszczędzimy w ten sposób czas i pieniądze. Warto także zwrócić uwagę na prowadzone przez sklepy promocje i sezonowe wyprzedaże. Dzięki nim można wiele zaoszczędzić.

Jak kupować materiały do remontu

Na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, gdzie chcemy dokonać zakupu, ważne jest, by uważnie prześledzić parametry produktów. Bogata oferta dostępnych na rynku materiałów remontowo-budowlanych może przysporzyć nam bólu głowy, a brak dostatecznej wiedzy technicznej nieraz doprowadzić do długiego wahania przed podjęciem decyzji. Dlatego przede wszystkim powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i udać na zakupy z zapasem wolnego czasu, aby mieć możliwość zapoznania się z opisem wybranych materiałów, jaki zamieszcza producent na opakowaniu. Znajdziemy tam szczegółowe informacje dotyczące zastosowania, działania, właściwości, trwałości, sposobu wykonania oraz niezbędnych sprzętów pozwalających dany produkt stosować.

Zwróćmy uwagę, jaka jest wydajność wybranego materiału. Czasem droższy produkt wystarcza na większą powierzchnię niż ten w bardzo atrakcyjnej cenie i wydatek daje pozorną oszczędność. Tajemnica też może tkwić, jak w przypadku farb i impregnatów, w liczbie niezbędnych do położenia warstw dla uzyskania wymaganego efektu. Czasem lepiej jest nabyć droższy preparat jednowarstwowy, niż tańszy, który należy nanieść w trzech warstwach. Sprawdźmy, jaką gwarancję daje producent, nieraz warto zapłacić więcej za wiele lat spokoju użytkowania.

Nie bez znaczenia są też atesty i zezwolenia. Tego typu dokumenty również gwarantują jakość materiałów oraz bezpieczeństwo ich stosowania. Jeśli spełniają określone wymagania techniczne, będą bezpieczne dla wykonawcy podczas prac i inwestora w czasie eksploatacji. Parametry produktów muszą być zgodne z przepisami budowlanymi. Na opakowaniach możemy też znaleźć informację dotyczącą ekologiczności materiału oraz bezpieczeństwa stosowania przez osoby cierpiące na alergie.

AHA

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

1 komentarzSkomentuj

  • No kupowanie materiałów i całej reszty w czasie remontu to jest lekka masakra. A najgorzej jak się to zostawi w całości ekipie która remont robi. Wtedy można być prawie pewnym, że pojawiają się problemy. Kiedyś nie miałem nad takimi pracami dostatecznej kontroli i fatalnie się to odbijało na efektach. Teraz jednak jest inaczej. Sporo rzeczy kupuję w internecie, na muntech24 są super wiertła i zawsze mam je pod ręką. Jak coś samemu robię to znacznie łatwiej się ogarnąć ze wszystkim. Przykłady można mnożyć. Poza tym w sieci wiele materiałów czy narzędzi po prostu wypada dużo taniej.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *