M jak Mrówka

Filcowe torby, ekologiczne, modne i wygodne!

Filcowe torby, ekologiczne, modne i wygodne!

Na czym polega ten kuszący urok, że widząc torebkę z filcu, koniecznie chcemy ją mieć? A no z pewnością jednym z czynników jest fakt, że wydaje się ona niepowtarzalna, jak zrobiona indywidualnie, na zamówienie – tylko dla Ciebie.

Filcowe torby, ekologiczne, modne i wygodne!

Filcowe dodatki kojarzą nam się z rękodziełem, i chociaż dawno już ten materiał oraz oferowane z niego gadżety produkowane są przemysłowo, to jednak nadal sprawia wrażenie „hand made”. Dodatkowo, najpopularniejszy surowy szary filc ma niezwykle pociągający kolor – ten siwo-szary melanż trudno odnaleźć w innych materiałach. No chyba że są to równie naturalne i szlachetnie wełniane płaszcze. A to kolejna zaleta – filcowa torba kojarzy się także z czymś ekskluzywnym, prestiżowym.

Na targach artystycznych lub w galeriach sztuki możemy kupić niejednokrotnie torby wykonane własnoręcznie przez artystów plastyków. Niejednokrotnie z materiału uzyskanego pracą własnych rąk – filc bowiem wykonuje się w procesie mierzwienia, moczenia, wałkowania i zbijania wełny (czynność niezwykle pracochłonna i długotrwała). Torby filcowe dostępne w sklepach produkowane są już maszynowo, nie ustępują jednak ani jakością, ani walorem estetycznym – wśród wielu propozycji możemy znaleźć niejedną perełkę.

Motywy i dekoracje toreb filcowych

Producenci oferują bardzo efektowne wzory i propozycje wykończenia toreb filcowych. Ponieważ szary filc jest wdzięcznym tłem, dla wszystkich lubiących wyraziste motywy w ofercie handlowej proponuje się wiele propozycji o kontrastujących mocnych kolorach. Kwiatowe desenie, geometryczne wzory, soczyście kolorowe przeploty stanowiące ozdobne kompozycje – przypominają niejednokrotnie dzieło artysty. Kolory filcu potrafią zachwycić i rzadko odnajdziemy tak efektowne zestawienia w innych materiałach, np. szmaragdowe lub purpurowe gradienty.

Bardzo popularne są oczywiście nawiązania folkowe. Filc jako materiał iście etniczny w połączeniu z motywami zakopiańskimi, łowickimi, kurpiowskimi może sprawić, że nasza torba będzie aktualnie na modowym topie. Wszelkiego rodzaju hafty, kwiaty, wycinanki, kolorowe pionowe pasy to desenie chętnie prezentowane na filcu. Taka filcowa torba to oczywiście doskonała propozycja na prezent dla stęsknionych rodaków na obczyźnie lub dla gości z zagranicy. Ale bardzo modne i chętnie wybierane są też torby o stonowanej kolorystyce, gdzie wzór niejako wtapia się w szare filcowe tło. W tym duchu znajdziemy torby z motywami zwierzęcymi i roślinnymi, nadrukami w czerni i bieli, geometrycznymi deseniami.

Torby filcowe kochają hafty i naszywki, przez co jeszcze bardziej wydają się niepowtarzalne i jakby zrobione na indywidualne zamówienie,

Zalety toreb filcowych

Torby wykonane z tego materiału są przede wszystkim lekkie i wygodnie elastyczne, a także przyjemne w dotyku. Sam ciężar torby nie składa nam się prawie w ogóle na jej wagę po tym, jak zapełnimy torbę przedmiotami (a jak wiemy kobieta potrafi). Filcowe torby są przy tym bardzo wytrzymałe. Filc jest materiałem wysokogatunkowym, odpornym na odkształcanie, jest wytrzymały na obciążenia, tarcie, nie brudzi się oraz ma właściwości wodoodporne. Jako materiał naturalny – zbita wełna, jest w tym sensie ekologiczny.

Filcowy organizer do filcowej torby

Oczywiście komplety robią zawsze wrażenie! Organizer wykonany z tego samego materiału co torba z powielonym motywem dekoracyjnym będzie fantastycznie współgrał a także podkreśli nasz modowy smak. Taki kopertowy filcowy portfel jest również niezwykle praktyczny i wygodny, podobnie jak sama torba, lekki i wytrzymały. Pomieści przy tym dokumenty, karty, bilety a także pieniądze, będzie można go również używać niezależnie jako elegancką i stylową kopertówkę.

autor tekstu: Dominika
zdjęcia: Arco design, pixbay.com, fotolia.pl

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *