M jak Mrówka

Białe meble w stylu angielskim

Białe meble w stylu angielskim

Cenię solidność, ponadczasowy klasyczny styl i jasne, przyjazne wnętrza, dlatego białe meble w stylu angielskim należą do moich ulubionych.

Białe meble są od lat bardzo popularne – wnoszą do wnętrz lekkość, dodają przestrzeni światła i optycznie ją powiększają. Aranżacja z udziałem białych mebli sprawia również, że pomieszczenie robi wrażenie otwartego na otoczenie, czystego i uporządkowanego. Te wszystkie atuty przyczyniły się do dużego zainteresowania wyrobami meblarskimi w niezliczonych odcieniach bieli. Wielu zwolenników mają lekkie meble skandynawskie, zagorzałych wielbicieli ma także styl prowansalski. Mnie urzekły te w stylu angielskim – co wyróżnia białe meble w stylu angielskim?

Białe meble są od lat bardzo popularne – wnoszą do wnętrz lekkość, dodają przestrzeni światła i optycznie ją powiększają. Aranżacja z udziałem białych mebli sprawia również, że pomieszczenie robi wrażenie otwartego na otoczenie, czystego i uporządkowanego. Te wszystkie atuty przyczyniły się do dużego zainteresowania wyrobami meblarskimi w niezliczonych odcieniach bieli. Wielu zwolenników mają lekkie meble skandynawskie, zagorzałych wielbicieli ma także styl prowansalski. Mnie urzekły te w stylu angielskim – co wyróżnia białe meble w stylu angielskim?  Urok białych mebli w stylu angielskim Moja sąsiadka mawia, że mebli się nie kupuje tylko dziedziczy. Wiem, taka uwaga budzi mieszane uczucia, lecz czasami warto zainwestować chociaż w jedną komodę, by po latach przekazać ją wnuczce. Z pewnością takim zamierzeniom sprostają meble w stylu angielskim, także te w odcieniach bieli. Reprezentują one bowiem bardzo wysoki poziom rzemiosła. Te oryginalne lub im bliskie są wykonywane ze szlachetnych gatunków drewna – bardzo często dębowego. Angielska wieś chętnie wykorzystuje również meble sosnowe czy olchowe. Zgodnie z tradycją do ich produkcji wykorzystuje się także gatunki egzotyczne (nie trzeba chyba nikomu przypominać o koloniach brytyjskich w najbardziej egzotycznych zakątkach świata). Ten solidny materiał w połączeniu z bielą wszedł już do kanonu urządzania wnętrz – szczególnie rustykalnych. Stolarka często kremowobiała była bardzo modna na angielskiej wsi choćby w okresie angielskiej secesji i czasach wiktoriańskich. Modny styl angielski reprezentują dzisiaj meble utrzymane w bezpretensjonalnej prostej stylistyce. Typowe są dla niego proste fronty z delikatnymi frezami, blatami z jasnych gatunków drewna i zwężającymi się ku dołowi nóżkami.   Gdzie wykorzystać białe meble w stylu angielskim Meble w odcieniach bieli w stylu angielskim budują klimat przytulnego zasiedziałego, emanującego spokojem wnętrza, w którym panuje atmosfera swojskości. Można je wykorzystać w aranżacji każdego pomieszczenia. Biel warto urozmaicić bardziej wyrazistymi akcentami kolorystycznymi. Dobrze sprawdzają się także tkaniny i tapety z motywem kwiatowym, np. drukowane w róże czy polne kwiaty lub zioła. Ania Białe meble w stylu angielskim

Białe meble w stylu angielskimUrok białych mebli w stylu angielskim

Moja sąsiadka mawia, że mebli się nie kupuje tylko dziedziczy. Wiem, taka uwaga budzi mieszane uczucia, lecz czasami warto zainwestować chociaż w jedną komodę, by po latach przekazać ją wnuczce. Z pewnością takim zamierzeniom sprostają meble w stylu angielskim, także te w odcieniach bieli. Reprezentują one bowiem bardzo wysoki poziom rzemiosła. Te oryginalne lub im bliskie są wykonywane ze szlachetnych gatunków drewna – bardzo często dębowego. Angielska wieś chętnie wykorzystuje również meble sosnowe czy olchowe. Zgodnie z tradycją do ich produkcji wykorzystuje się także gatunki egzotyczne (nie trzeba chyba nikomu przypominać o koloniach brytyjskich w najbardziej egzotycznych zakątkach świata). Ten solidny materiał w połączeniu z bielą wszedł już do kanonu urządzania wnętrz – szczególnie rustykalnych. Stolarka często kremowobiała była bardzo modna na angielskiej wsi choćby w okresie angielskiej secesji i czasach wiktoriańskich. Modny styl angielski reprezentują dzisiaj meble utrzymane w bezpretensjonalnej prostej stylistyce. Typowe są dla niego proste fronty z delikatnymi frezami, blatami z jasnych gatunków drewna i zwężającymi się ku dołowi nóżkami.

Białe meble w stylu angielskim Białe meble w stylu angielskim

Gdzie wykorzystać białe meble w stylu angielskim

Meble w odcieniach bieli w stylu angielskim budują klimat przytulnego zasiedziałego, emanującego spokojem wnętrza, w którym panuje atmosfera swojskości. Można je wykorzystać w aranżacji każdego pomieszczenia. Biel warto urozmaicić bardziej wyrazistymi akcentami kolorystycznymi. Dobrze sprawdzają się także tkaniny i tapety z motywem kwiatowym, np. drukowane w róże czy polne kwiaty lub zioła.

Białe meble w stylu angielskim Białe meble w stylu angielskim

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *