M jak Mrówka

Wycieraczki – dobry sposób na czysty dom od progu

Wycieraczki – dobry sposób na czysty dom od progu

Wycieraczka w strefie wejścia do naszego domu to konieczność – powinna przede wszystkim pozwolić na to, by zostawić przed drzwiami naszego domu wszelkiego rodzaju ślady. Dobrej jakości sprawi, że skutki jesiennej szarugi nie wedrą się do wnętrza domu czy mieszkania.

Wycieraczki – dobry sposób na czysty dom od progu

Jesień należy do tych pór roku, w których warunki klimatyczne dają o sobie szczególnie znać – deszcze, a także będące ich skutkiem błoto, opadające liście, owoce, połamane gałązki są przyczyną nie tylko obniżenia nastroju, ale też łatwo ich ślady wprowadzić do wnętrz. Jednym ze sposobów zostawienia ich przed progiem będzie zakup wycieraczki. Jaką warto wybrać?

Wycieraczka przed progiem

Wycieraczki – dobry sposób na czysty dom od progu Wycieraczki – dobry sposób na czysty dom od progu

Sytuując matę czyszczącą na podeście wejściowym lub klatce schodowej najlepiej skorzystać z wyrobów w formie rusztu najczęściej przybierającego wzór kratki, ale mogą też przyjmować bardzie wyszukane wzory, np. arabesek. Są to przeważnie produkty metalowe oraz z tworzyw sztucznych, np. poliestru wzmocnionego włóknem szklanym. Taka budowa ułatwi staranne oczyszczenie butów z błota, śniegu, piasku czy innych zanieczyszczeń. Atutem tego rodzaju wycieraczek jest również trwałość – to rozwiązanie na lata. Dobrym wyborem są także wycieraczki gumowe, za ich sprawą także możemy się pozbyć brudu z naszego obuwia. Mogą być pełne lub ażurowe. Elementem czyszczącym są wystające „szczotki” lub igły, dzięki którym „zdejmiemy” z butów nawet błoto.

Wycieraczka w domu

Wycieraczki – dobry sposób na czysty dom od progu Wycieraczki – dobry sposób na czysty dom od progu

Jednak umieszczenie wycieraczki jedynie przed drzwiami zewnętrznymi często nie wystarcza do solidnego oczyszczenia obuwia. Szczególnie w domach jednorodzinnych, gdzie „brudna” droga do wnętrz mieszkalnych jest znacznie krótsza niż ma to miejsce w przypadku budownictwa wielorodzinnego, dobrze jest umieścić drugą matę w wiatrołapie lub holu. To na niej zatrzymają się resztki zabrudzeń, których nie usunęliśmy na podeście wejściowym. W domu warto zastosować modele, które lepiej będą się komponowały z przytulnymi wnętrzami. Dobrym wyborem będą produkty z włókien naturalnych: kokosa czy trawy morskiej. Ich atutem jest tworząca ciepły klimat kolorystyka oraz dekoracyjne wzornictwo.

Ania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *