M jak Mrówka

Termosy, bidony, kubki termiczne – pijmy na zdrowie!

O tym, że w zdrowej diecie istotne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów nie trzeba dzisiaj nikogo przekonywać. Przede wszystkim woda, a do tego herbaty – owocowe, zielone, ziołowe, soki, a także niesłodzone kompoty to napoje, które dzięki termosom, bidonom i kubkom termicznym firmy Galicja możemy mieć zawsze pod ręką. Pamiętajmy o nich nie tylko podczas intensywnego wysiłku, ale także podczas podróży samochodem, długiego wykładu czy wędrówki po lesie.

Nie tylko lato sprzyja czynnemu wypoczynkowi – również jesienią nie rezygnujmy z wycieczek, rowerowych wypraw za miasto czy spacerów. Zachęcam wszystkich do takiej aktywności – sprawdziłam na sobie, że od kiedy postanowiłam popracować nad poprawą swojej kondycji, nie tylko lepiej się czuję, ale też zmniejszył się obwód mojej talii. Jak też wiadomo, woda poprawia metabolizm i wpływa korzystnie na spalanie tłuszczu, od kiedy ją piję regularnie, minęły też bóle głowy. Przyznam się jednak, że nie jestem nadmierną rygorystką – łyk dobrej kawy podczas grzybobrania czy też jesiennej wędrówki po górach dodaje sporo niezbędnej wtedy energii. Przyjemnie ciepły – nawet po kilku godzinach – napój mam zawsze przy sobie!

Termos – gorący zastrzyk energii

Termosplastikowy1lMOBIB350be Termosplastikowy025lMOBIB3503new Termosplastikowy025lMOBIB3503zielnew Termosplastikowy045lMOBIB3505pom Termosplastikowy068lMOBIartB3507nieb

DSC_0184Jesienią nic tak nie poprawia mi nastroju jak kilka łyków ciepłej, pysznej herbaty. Warto mieć ją przy sobie szczególnie podczas jesiennych słot. Dobrej jakości termos zagwarantuje nam gorący napój nawet po kilku godzinach od zaparzenia. Takie właściwości mają produkty Galicji. Termos ze szklanym wkładem z podwójną ścianką izolowaną próżniowo tworzy dobrą barierę termiczną, dzięki czemu pozwala utrzymać właściwą temperaturę płynu przez wiele godzin. Do naczynia dołączony jest kubek, dzięki czemu można delektować się herbatą. Znakomitą propozycją na długie wędrówki są również termosy wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkiem elementu antypoślizgowego z tworzywa sztucznego. Automatyczny wkręcany korek i nakręcany kubek poprawiają wygodę korzystania z naczynia w terenowych warunkach. Płyn można nalać bez odkręcania korka, poprzez wciśnięcie jego środkowej części. Termos zamyka się automatycznie podczas zakręcania kubka, co zmniejsza straty ciepła przy nalewaniu i dłużej zostaje utrzymana pożądana temperatura napoju.

Kubek termiczny – przyjaciel na zawsze

Kubektermiczny350mlart4853fiol Kubektermiczny350mlart4853pomKubektermiczny400mlart4852ziel KubektermicznyBENNY450mlart9502pomKubektermicznyBENNY450mlart9502fiol

Kubektermiczny350mlart4853zielodgry Kubektermiczny400mlart4852fiolodgry KubektermicznyBENNY450mlart9502zielodgry KubektermicznyBENNY450mlart9502zieldno

DSC_0141Do kubka termicznego firmy Galicja przekonała mnie moja córka. Towarzyszy jej zawsze – na zajęciach, podczas wypraw z przyjaciółmi, zwiedzania czy pikniku. Od kiedy jeździ samochodem został stałym elementem jego wyposażenia. Modele o pojemności 350 i 400 ml pasują do większości uchwytów samochodowych. Kubek z zawsze ciepłym napojem pomaga przetrwać nie tylko chłodniejsze dni, ale też poranki o każdej porze roku, gdy nie zdąży wypić w domu stawiającej ją na nogi kawy. Kubki termiczne Galicji doskonale chronią herbatę czy kawę przed spadkiem temperatury. Są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej ze środkiem z tworzywa sztucznego. Ich szczelność zwiększa wysokiej jakości uszczelka. Są bezpieczne w użyciu – specjalny korek z przyciskiem, za pomocą którego szybko i sprawnie otworzymy lub zamkniemy kubek, chroni przed rozlaniem napoju.

Woda zawsze pod ręką

BidonFITNESS650mlart9917nieb BidonFITNESS650mlart9917zielzetyk BidonSPORT500mlart9915nieb BidonSPORT500mlart9915ziel

Z wodą w zasadzie nie powinniśmy się rozstawać. Trudno wyobrazić sobie bez niej nie tylko wycieczkę rowerową, ale też spacer, gimnastykę czy nawet seans filmowy. Jednak przyznacie – picie butelkowanej budzi podobny dyskomfort jak korzystanie z torebek foliowych, tworzą bowiem duże obciążenie dla środowiska. Co innego wygodny bidon. Galicja proponuje modele lekkie, szczelne i komfortowe w użyciu. Bidony tej firmy produkuje się z bezpiecznego dla zdrowia, nieślizgającego się tworzywa. Ich atutem jest ergonomiczny kształt – są doskonale wyprofilowane, zwężone w połowie. Dzięki temu świetnie leżą w dłoniach oraz idealnie mieszczą się w specjalnych znajdujących się na ramach rowerów uchwytach, a także w bocznych kieszeniach plecaków. Również picie z tych naczyń to prawdziwa przyjemność – zwężone zakończenia ułatwiają łykanie wody.

DSC_0058 DSC_0123

Chociaż bidony, kubki termiczne i termosy to drobne elementy użytkowe, jednak warto się w nie wyposażyć. Naczynia firmy Galicja są poręczne i zawsze przydatne. Polecam je wszystkim na każdą porę roku!

Ania W. 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *