M jak Mrówka

Tapeta w łazience

Tapeta w łazience

Eleganckie, bardzo wzorzyste i odporne tapety, których znajdziemy na rynku bez liku, możemy już stosować także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Tapeta w łazienceNowoczesny system produkcji i współczesna technologia, pozwalająca tworzyć wyjątkowo trwałe oraz odporne na wiele czynników zewnętrznych produkty, sprawia, że nawet najbardziej wyszukane i odważne pomysły aranżacyjne jesteśmy w stanie dziś realizować bez ryzyka. Jednym z takich udogodnień jest wprowadzenie na rynek tapet o podwyższonej odporności na wilgoć.

Efekt salonowy

Grube, mięsiste, wytłaczane, intensywne w swej barwie, wyraziste i wzorzyste tapety potrafią oczarowywać. Aż trudno zdecydować się na jeden produkt, gdyż oferta jest tak szeroka i zachwycająca, że wybór wymaga czasu i długo podejmowanych decyzji. Zaletą tapety jest to, że daje ona elegancki efekt na dużej powierzchni, który powstaje bardzo szybko. Zamiast poświęcać czas na prace glazurnicze, sprawniej wykończymy ściany elegancką tapetą. Wodoodporne produkty mają dziś formę tak wspaniałą jak produkowane do pokojów dziennych czy sypialni. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, by pod względem aranżacyjnym, nawet na niedużej przestrzeni, powstał prawdziwy salon łazienkowy.

Jakie tapety wybierać?

Na działanie wody odporne będą tapety winylowe na podkładzie fizelinowym oraz wyprodukowane z włókna szklanego. Bez trudu uporają się z podwyższoną wilgotnością w pomieszczeniu, w którym zagoszczą. Tapety winylowe powstają z warstwy papieru pokrytego winylem. Łatwo docina się je na wymiar i nanosi na ściany. Można je myć wodą, podobnie jak tapety powstające z włókna szklanego. Mają tkaninową fakturę. Są odporne na działanie środków chemicznych, dzięki czemu można czyścić je detergentami. To produkty trwałe i pozwalające oddychać ścianie. Można je malować i przyklejać we wszystkich pomieszczeniach. Ich minusem jest to, że przy wymianie odchodzą wraz z tynkiem, co bardzo utrudnia prace.

Tapeta w łazience Tapeta w łazience

Okładzina do kompletu

Tapety w łazience bardzo dobrze wyglądają, gdy połączy się je z innymi materiałami ściennymi. Dobry zestaw powstanie, jeśli od linii posadzki do wysokości lamperii zastosujemy płytki ceramiczne. Także warto rozważyć okładzinę z drewna egzotycznego, odpornego na wilgoć. Ważne, by materiały współgrały estetyczne z tapetą i jej stylem. Stonowane, gładkie wielkoformatowe płytki będą pięknie prezentowały się przy wyrazistej, wzorzystej tapecie. Desenie florystyczne można też efektownie skomponować z boazerią wykonaną z takich gatunków jak teak, iroko, merbau, doussie, lapacho, badi, wenge, jatoba lub cedr. W miejscu łączenia materiałów dobrze jest przymocować listwę ozdobną, dekor ceramiczny lub tapetowy.

AHA

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *