M jak Mrówka

Tapeta jak cegła

Tapeta jak cegła

Moda na starą cegłę we wnętrzu nie mija. Najłatwiejszym, najtańszym i powszechnie dostępnym sposobem jest zastosowanie tapety z wzorem muru ceglanego. Jakie produkty mamy do wyboru?

Możliwości uzyskania wzoru cegły na ścianie jest wiele. Najbardziej naturalny efekt zapewni nam odsłonięcie autentycznego starego muru z cegły lub wykończenie ściany okładziną z płytek w formie starych cegiełek. Koszt i wysiłek uzyskania tą drogą efektu ceglanej ściany są jednak duże, jest to też rozwiązanie mniej podatne na zmiany. Dla zwolenników szybkiego efektu doskonałą propozycją jest wykończenie ściany tapetą z wzorem ceglanej ściany.

Tapeta jak cegła Tapeta jak cegła

Wizerunek muru zamiast muru

Producenci oferują tapety z różnorodnymi obrazami ceglanego muru. Na tapetach znajdziemy zarówno ściany naśladujące okładziny z czerwonej cegły, a także z cegły pomalowanej na biały czy szary kolor – to doskonały zamiennik autentycznej ceglanej okładziny, którą tak chętnie stosuje się dzisiaj w kuchniach czy łazienkach. Amatorzy starych murów znajdą też tapety z wizerunkiem bardzo zniszczonego ceglanego muru, pokrytego odpadającym tynkiem czy fragmentami starej, łuszczącej się farby – to dobre tło do aranżacji loftowej czy modnym stylu wabi-sabi. Ten rodzaj wykończenia stosuje się zwykle na fragmentach ścian lub wykańcza nim tylko jedną z nich.

Tapeta jak cegła Tapeta jak cegła

Dlaczego tapety z cegłą?

Wykończenie ścian tapetą z obrazem muru z cegły ma wiele atutów. Tapetę można położyć na ścianie szybko, nie wymaga też specjalnego przygotowania podłoża – wszelkie nierówności są wpisane w estetykę starych murów. Warto też dodać, że odwzorowanie faktury ceglanego muru nie tylko dodaje wnętrzu większego uroku, ale pozwala też dobrze zamaskować niedoskonałości ściany. Ważny jest też rodzaj tapety. Do kuchni i łazienek stosuje się tapety winylowe. Wykonane z grubego papieru i pokryte warstwą winylu są odporna na uszkodzenia mechaniczne. Mają dużą odporność na wilgoć, dobrze wygłuszają i ocieplają wnętrze. Nie blakną pod wpływem światła. Trzeba jednak pamiętać, że tapety winylowe wymagają przed ułożeniem na ścianie pomalowania klejem. Warto też sięgnąć po tapety winylowe na flizelinie, które wyróżniają się także doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Są łatwe w ułożeniu – klejem pokrywa się jedynie ścianę. Gdy chcemy usunąć tapetę, wystarczy jedynie zedrzeć jej wierzchnią warstwę, flizelina może pozostać na ścianie.

Tapeta jak cegła Tapeta jak cegła Tapeta jak cegła

Hania

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *