M jak Mrówka

Tapeta graficzna w małej łazience

Tapeta graficzna w małej łazience

Iluzję głębi, która powiększy nieduży metraż uzyskamy dzięki jasnym kolorom, lustrom, lśniącym powierzchniom oraz obrazom przestrzennym. Te ostatnie możemy mieć dzięki tapetom.

Tapeta graficzna w małej łazienceZaprojektowanie małej lub wąskiej przestrzeni łazienki czy WC nie należy do łatwych. Na niewielkiej powierzchni musimy rozplanować wszystkie elementy, dbając, by wnętrze stało się funkcjonalne i komfortowe. Coraz większa oferta niedużych i ergonomicznych sprzętów sanitarnych oraz nowoczesne rozwiązania instalacyjne ułatwiają praktyczne urządzenie pomieszczenia, by było ono w pełni użytkowe i wygodne w trakcie eksploatacji. W marketach budowlanych bez trudu znajdziemy niewielką, wąską umywalkę przyścienną i dostosowaną do niej armaturę, muszlę podwieszanego WC o długości zaledwie 40 cm i małą praktyczną bidettę. Jednak oprócz tego istotne jest jakich materiałów wykończeniowych użyjemy podczas aranżowania wnętrza. Dobrze dobrane pozwolą przynajmniej optycznie powiększyć przyciasną przestrzeń oraz sprawią, że przebywanie w pomieszczeniu nie będzie męczące.

Tapeta z efektem głębi

Bardzo szeroka gama tapet dostępnych obecnie na rynku może pochwalić się nietuzinkowymi wzorami i kolorami, które tworzą atrakcyjne pod względem wizualnym efekty. Jednym z ciekawszych jest trójwymiarowy. Pozwala zbudować iluzję we wnętrzu, co okazuje się bardzo praktyczne w niedużych przestrzeniach. Bardzo modne są obecnie geometryczne wzory tworzące w pomieszczeniu efekt 3D. Przestrzenne bryły wydają się „wychodzić” z obrazu naściennego. Wyjątkowo ciekawe złudzenie dają także nadruki zdjęć na fototapecie. Jednym z częściej wybieranych przez projektantów wnętrz są tapety graficzne, które wyglądają jak szkice wykonane rapidografem, czyli pisakiem kreślarskim lub piórem. Jeśli naszkicowany rysunek przedstawia dodatkowo wnętrze ujęte z perspektywy lub krajobraz – efekt głębi murowany. Dominującą obecnie kolorystyką w aranżacjach wnętrz, są barwy monochromatyczne, co czyni grafikę jeszcze bardziej modnym elementem współczesnego designu.

Tapeta graficzna w małej łazience  Tapeta graficzna w małej łazience  Tapeta graficzna w małej łazience (fot. AHA)

Biały, czarny i połysk

Czarno-biała grafika w białej łazience prezentuje się wyjątkowo efektownie. Wyraziste linie skupiają uwagę a duży format tapety sprawia, że przenosimy się do wnętrza obrazu. Linie perspektywy dodają nieistniejącą przestrzeń, podobnie jak lustra. Dla pełnego efektu przestrzennego w łazience potrzebne jest jeszcze doskonałe oświetlenie. Śnieżnobiałe płytki i zabudowa, dzięki połyskującej powierzchni również odbija światło, co potęguje efekt czystości i większej przestronności.

Tapeta do łazienki

Okładziny do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności muszą być na nią odporne. Bez trudu znajdziemy też takie tapety. Dodatkowo w niedużej przestrzeni ściany są narażone na intensywną eksploatację. Do łazienek przeznaczone są specjalne wzmocnione tapety powlekane, które poradzą sobie ze wszystkimi trudnościami i dodatkowo zniwelują drobne niedoskonałości powierzchni. Sprawdzą się zatem produkty winylowe oraz z dodatkiem włókna szklanego. Stworzą solidną osłonę dla ścian, a ponadto ułatwią utrzymanie ich w czystości, gdyż tapety te można przecierać na mokro.

AHA

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

3 komentarzeSkomentuj

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *