M jak Mrówka

Taboret składany wielozadaniowy – przydatny w każdym domu

Taboret składany wielozadaniowy – przydatny w każdym domu

Niewielki podręczny mebel w estetycznym wydaniu może spełnić wiele zadań. Składany taboret przyda się zarówno w pokoju dziecięcym, w kuchennym królestwie pani domu, jak i w garażu lub kąciku majsterkowicza.

Taboret składany wielozadaniowy – przydatny w każdym domu

Ileż to razy zdarza nam się, że potrzebujemy sięgnąć po coś, co znajduje się powyżej zasięgu naszej ręki. Szkoda czasu na szukanie drabiny (jeśli taką w ogóle mamy), chwytamy, pierwszy lepszy mebel – np. tapicerowane krzesło z salonu, które często jest niewygodne, a także niebezpieczne w użyciu. Chociaż przyzwyczajenie każe nam zakładać, że takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, to w rzeczywistości okazji do użycia jakiegoś stopnia, by precyzyjnie sięgnąć po coś jest wiele: sięganie do górnych półek szafek kuchennych, wkładanie i wyjmowanie rzeczy z górnych pięter szaf i pawlaczy, mycie okien, zakładanie firanek, wymiana żarówki etc. Na potrzeby codziennej domowej organizacji warto zatem poczynić niewielką ale bardzo praktyczną inwestycję – zakupić wielofunkcyjny taboret składany.

Taboret składany wielozadaniowy – przydatny w każdym domu

Wykonane z dobrego i trwałego wysokogatunkowego tworzywa, mobilne (łatwe w składaniu) stołki pojawiają się w ofercie sklepów w bardzo estetycznych, kolorowych wydaniach. W zależności od modelu znajdziemy te o wysokości 1-stopniowej i wyższe – 2-stopniowe. I jedne, i drugie są lekkie, kompaktowe, bardzo łatwo i precyzyjnie się składają, tworząc zupełnie płaską płaszczyznę. Wyposażone są dodatkowo w rączkę która ułatwia przenoszenie taboretu, ale także jego przechowywanie – odwieszanie.

Taboret składany wielozadaniowy – przydatny w każdym domu

Wielofunkcyjne taborety składane są zaprojektowane tak, by zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników. Po rozłożeniu taboret jest bardzo stabilny. W zależności od modelu udźwig takiego mebelka wynosi od 90-150 kg. Jego powierzchnia jest antypoślizgowa – zwykle górna płaszczyzna taboretu (stopień) jest specjalnie wytłaczana lub wyposażona w gumowane kropki gwarantujące opór.

Te cechy praktycznego składanego taboretu sprawiają, że jest on szczególnie polecany do użytku, gdzie względy wygody i bezpieczeństwa mają podstawowe znaczenie. Mebel ten sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie są dzieci, zarówno w pokoju dziecięcym, jak i w łazience, szczególnie kiedy małe pociechy nie sięgają jeszcze do umywalki.

Taboret składany doskonale wykona swoje zadanie również w trakcie wszelkich prac sanitarnych i technicznych, nie zastąpiony będzie jako mebel pomocniczy we wszelkich w składzikach i pomieszczeniach gospodarczych. Jest bowiem dodatkowo doskonałym polem odkładczym.

Wygodne składanie taboretu, i w efekcie mała jego powierzchnia, pozwoli na wygodne chowanie go, tak by nie zabierał miejsca, kiedy nie jest potrzebny. Możemy go łatwo odwiesić, ale także wsunąć pod łóżko lub kanapę, czy postawić nawet w wąskiej przestrzeni pomiędzy ścianą a innym meblem.

Składany taboret do wielu zadań znajdzie swoje praktyczne zastosowanie również jako wyposażenie samochodu szczególnie, kiedy wyjeżdżamy często na wycieczki i pikniki. Mebel ten jest łatwy w czyszczeniu i odporny na uszkodzenia.

autor tekstu: Dominika
zdjęcia: AdobeStock, Ravi, Topex

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *