M jak Mrówka

Szerokie deski – podłogowy hit SWISS KRONO

Szerokie deski – podłogowy hit SWISS KRONO

Współczesne trendy wnętrzarskie w większości bazują na rozwiązaniach opartych na prostych formach. W tym duchu utrzymany jest również design podłóg z najnowszej kolekcji Blackpool marki SWISS KRONO, w których na plan pierwszy wysuwa się ponadprzeciętna szerokość.

Szerokie deski – podłogowy hit SWISS KRONO

O tym, że podłoga należy do bazowych elementów aranżacji, nie trzeba chyba dzisiaj nikogo przekonywać. Jakość, solidność, klasa posadzki budują styl wnętrza i mają niebagatelny wpływ na jego odbiór. Jeśli zależy nam, by pomieszczenia zyskały polot i nowoczesny, a jednocześnie osadzony w klasycznej stylistyce wizerunek, idealnym materiałem do wykończenia podłogi będą panele Blackpool ze SWISS KRONO. Należą one do materiałów uniwersalnych, które sprawdzą się w wielu stylizacjach wnętrz.

Szerokie deski – podłogowy hit SWISS KRONO

Szerokość elementów na miarę nowoczesnego designu

Kształt prostokąta, jaką ma wiele paneli laminowanych doskonale wpisuje się w nowoczesne stylizacje wnętrz, w których dominuje oszczędność – i to zarówno jeśli chodzi o formę użytych materiałów, jak i ich liczbę. Szczególny efekt świeżości daje zastosowanie szerokich paneli.Za podłogi o ponadstandardowej szerokości uznawane są materiały, które mają ponad 20 cm szerokości. Panele laminowane Blackpool mają szerokość 24,4 cm i długość 138 cm. Ich nietypowe wymiary dadzą szczególny efekt na dużych otwartych przestrzeniach stref dziennych, które znakomicie podkreślają ponadprzeciętne wymiary wnętrz. Z kolei przestrzeń „z oddechem” w pełni ukaże atrakcyjność tej formy paneli oraz ich urodę.

Szerokie deski – podłogowy hit SWISS KRONO

Szerokie deski – klasyka i nowoczesność

Kolekcja paneli Blackpool czerpie z najlepszych wzorów zakorzenionych w historii wnętrz – szerokie deski podłogowe były bowiem układane od stuleci. Stosowano je w domach o różnym statusie materialnym – zarówno w szlacheckich czy mieszczańskich, jak i bardziej zamożnych wiejskich. W tych pierwszych dominowała szlachetna dębina, w biedniejszych najczęściej układano deski sosnowe. Kolekcja szerokich desek Blackpool wykorzystuje atrakcyjność dekorów dębowych. Jeśli lubimy często zmieniać aranżacje wnętrz, warto wykorzystać dąb Westminster lub Oxford. To dekory utrzymane w ciepłych barwach charakterystycznych dla dębu, które tworzą przyjazną atmosferę w każdej stylizacji. W klasyczny kanon urządzania wnętrz wpisuje się także dekor Wembley oraz Queen’s.

Szerokie deski – podłogowy hit SWISS KRONO

Nowoczesna technologia – atut Blackpool

Blackpool to podłogi o niezwykle bogatej strukturze. Zastosowanie nowoczesnej technologii stratochrome dało efekt głębi – trójwymiarowość. Dodatkowym wyróżnikiem są motywy takie jak słoje drewna, sęki czy imitacja naturalnych pęknięć rdzeniowych drewna. Na rzecz efektu naturalności działa również 4-stronna V-fuga, która wzbogaca rysunek drewna. Bardzo wyraziste panele z kolekcji Blackpool Buckingham i Queen’s będą idealnym wyborem w każdej stylizacji rustykalnej. Ale równie dobrze mogą wyglądać w stylizacjach loftowych czy minimalistycznych.

Szerokie deski – podłogowy hit SWISS KRONO

autor tekstu: Ania
zdjęcia: Swiss Krono

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

Joanna Szot

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *