M jak Mrówka

Styl marynistyczny – morskie aranżacje

Styl marynistyczny – morskie aranżacje

Morze, piasek, słońce... Przenieśmy te kojarzące się z letnim relaksem i przygodą motywy do naszego domu. Urządźmy go w niewychodzącym z mody stylu marynistycznym.

Styl marynistyczny od kilkudziesięciu cieszy się niesłabnącą popularnością. Chociaż najczęściej spotykamy go w pokojach dziecięcych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby morskie elementy pojawiły się w również w salonie. Jest pełen dekoracji i nawiązań do żeglarskich rejsów. W aranżacjach pomieszczeń w stylu marynistycznym wykorzystujemy więc kolory kojarzące się z morzem i niebem – biel, błękit i ciemniejsze odcienie niebieskiego. Barwy morskie (wszelakie błękity, granaty czy turkusy) najczęściej pojawią się na ścianach – możemy pomalować je na wybrany kolor lub zastosować tapetę, np. w biało-niebieskie pasy (to bardzo często stosowane rozwiązanie). Biel natomiast wykorzystywana zazwyczaj jest na meblach. Szafy i regały w tym kolorze są uniwersalne oraz ponadczasowe, ponadto będą nam pasować do innej aranżacji, gdy ta nam się już znudzi – wystarczy, że przemalujemy ściany i zmienimy dodatki. Zestawienie bieli i błękitu warto przełamać kojarzącym się z kajutą czy statkiem naturalnym drewnem. Wykorzystajmy więc w aranżacji w stylu marynistycznym żeglarskie dodatki, np. wiosło, kotwicę czy zegar przypominający kompas. Koło ratunkowe czy latarenka w kształcie latarni morskiej to także sprawdzone i intrygujące detale. Możemy również wykorzystać pamiątki przywiezione z wakacji, np. muszelki czy mapę z ostatniej podróży. Dopełnieniem stylu marynistycznego są tkaniny dekoracyjne – zasłony, narzuty czy poduszki w morskie pasy czy z morską florą i fauną są kropką nad i. Wzór ten możemy powtórzyć na pudełkach, szkatułach czy dywanie. Ciekawym uzupełnieniem pokoju dziecięcego jest drewniana skrzynia, w której nasza pociecha będzie mogła przechowywać wszystkie swoje skarby.

Styl marynistyczny – morskie aranżacje Styl marynistyczny – morskie aranżacje
Styl marynistyczny – morskie aranżacje Styl marynistyczny – morskie aranżacjeStyl marynistyczny – morskie aranżacje Styl marynistyczny – morskie aranżacje
Styl marynistyczny – morskie aranżacje Styl marynistyczny – morskie aranżacjeStyl-marynistyczny-morskie-aranżacje-meblik Styl marynistyczny – morskie aranżacje
Styl marynistyczny – morskie aranżacje Styl marynistyczny – morskie aranżacje
Styl marynistyczny – morskie aranżacje Styl marynistyczny – morskie aranżacje

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *