M jak Mrówka

Stoły, stoliki, stoliczki

Stoły, stoliki, stoliczki

Ogród tworzą nie tylko rabaty, klomby czy grządki. By w pełni żył, powinniśmy tworzyć w nim miejsca służące wypoczynkowi. Trudno je sobie wyobrazić bez stolika. Sprawdzi się w wielu rolach – nie tylko tej, która została mu przypisana.

Stoły, stoliki, stoliczkiDo dyspozycji mamy nowe stoliki wprost ze sklepu, ale może warto rozejrzeć się po naszych strychach, garażach i piwnicach. Czasami okazuje się, że przechowujemy w nich prawdziwe skarby. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i zdolności manualnych, by nasz ogród, taras lub balkon ozdobiły piękne i bardzo oryginalne, a przy tym funkcjonalne meble.

Stolik na niewielkim balkonie

W naszej strefie klimatycznej lato nie trwa zbyt długo. Dlatego nawet na niewielkim balkonie warto zaaranżować kącik złożony ze stoliczka i krzesła. Gdy miejsca jest naprawdę mało, pokuśmy się o zamontowanie stolika składanego, montowanego przy pomocy zawiasów. W każdej chwili możemy go złożyć, by nie przeszkadzał.

Stolik ekspozycyjny

Stolik ogrodowy to mebel wielofunkcyjny. Można go wykorzystać nie tylko do odstawienia kubka z herbatą czy książki. Doskonale sprawdzi się także jako miejsce ekspozycji roślin ogrodowych. Prezentacji roślin sprzyjają stoliki nieco wyższe. Warto na nich zestawić rośliny stosunkowo niskie oraz zwisające.

Stoły, stoliki, stoliczki Stoły, stoliki, stoliczki

Stolik nieoczywisty

Poza typowymi stolikami ogrodowymi w roli tego mebla doskonale sprawdzi się także stara maszyna do szycia. By wpisała się w klimat ogrodu i nie kojarzyła się ze swoją pierwotną funkcją, wystarczy pomalować ją farbą kryjącą. Doskonałe są nowoczesne farby alkidowe, np. Viva Garden.

W śródziemnomorskim stylu

Gdy blat stołu jest nieco zniszczony dobrym sposobem nadania mu drugiego życia będzie obklejenie jego powierzchni elementami ceramicznymi. Można do tego wykorzystać płytki ceramiczne, które pozostały nam z wykończenia łazienki czy kuchni. Najlepiej, by były to drobne, nieregularne elementy – stolik z blatem mozaikowym będzie ciekawszy. Płytki powinny mieć tę samą grubość, co zapewni równą powierzchnię blatu.

Ania W. 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

mjakmrowka